Work away – dobrovolniči v zahraničí nezávazně a bez poplatků

Stránky www.workaway.info sdružují ty, kteří chtějí cestovat, pomoci v zahraničí, poznat nové kultury a země, naučit se jazyk, poznat nové přátele a prostě zažít všechno to, co dobrovolnictví v cizině obnáší. Narozdíl od dobrovolnictví zprostředkovaného českými či zahraničními organizacemi a agenturami, je Workaway dobrovolnictví neformální a na vlastní pěst.

Dobrovolníci pomáhají výměnou za jídlo a ubytování. Svou délku pobytu, druh bydlení i stravy si domlouvají přímo s hostitelem. V databázi organizací, rodin a firem  celého světa, které mají zájem o spolupráci s dobrovolníky, si najděte tu dvou vyvolenou, zaregistrujte se, domluvte si spolupráci a vyražte. Žádné pevné termíny, žádné zprostředkovatelské poplatky, na druhou stranu žádná předodjezdová školení a podpora v případě nouze.

WorkAway je ideální pro ty, kteří chtějí spojit cestování, pomoc a poznání nových kultur. Zvažte, jestli jste ochotni dělat většinou nekvalifikovonou práci, žít společně s místními obyvateli a umět si vyjednat podmínky pro svůj pobyt. Pokud ano, začněte plánovat, prázdniny jsou kousek!

 

Podle www.workaway.info