Vzdělávejte děti a užijte si rok dobrovolnictví v Portugalsku

Rádi byste vyrazili na rok do zahraničí, naučili se nový jazyk, zažili nevídaná dobrodružství a pomohli se vzdělávat dětem a mladistvým? Jestli jste si během čtení souhlasně pokyvovali hlavou, je tato nabídka dobrovolnictví v Portugalsku přímo pro vás!

Aktuální nabídku dobrovolnictví přináší portugalská organizace Os Putos Traquinas, která zajišťuje podporu a vzdělání dětí a mládeže ohrožených sociálním vyloučením. Pro svoji službu využívá volnočasového centra C.A.T.L. a vzdělávacího centra Know +. 

Jaké aktivity vás čekají?

Náplň dobrovolnictví se bude skládat ze dvou částí. Za prvé, budete se zapojovat do vzdělávání dětí a mladistvým ve věku mezi 5-17 lety. Za druhé, budete pracovat s rodinami v oblasti Bairro da Boavista v Benfice, kde žije velké množství migrantů z Afriky. 

Stanete se tedy nedílnou součástí komunity, a po boku lektorů a učitelů budete asistovat s chodem vzdělávání a sportovních aktivit. Dětem pak vypomůžete s jejich úkoly, ale i se studiem angličtiny. Máte-li pořádnou vyřídilku, jistě vás potěší možnost pořádat vlastní kreativní workshopy, sportovní a komunitní akce. Každý týden vás však čeká maximálně 35 hodin odvedené práce. 

Ilustrační foto. Autor: klimkin. Zdroj: Pixabay.com

Co byste měli jako dobrovolník splňovat?

Hlavní podmínkou je české občanství a věk mezi 18-30 lety. Zároveň je nutné, abyste byli zaregistrovaní v Evropském sboru solidarity. Nedílnou součástí přijetí je i váš působivý osobnostní profil. Charakterizujete se jako empatický, trpělivý jedinec s respektem k odlišné kultuře a umem řešit krizové situace? Pak jste tím pravým kandidátem. 

Určitě byste neměli postrádat ani dovednost plánovat nejrůznější volnočasové aktivity, a co je nejdůležitější, musíte mít čas strávit v zahraničí celý rok, a to od ledna 2021 do ledna 2022. 

Financování dobrovolníka

Od dobrovolníků nebudou vybírány žádné poplatky. Po příletu do Lisabonu vám bude proplacena letenka, a to až ve výši 360 EUR. Každý měsíc navíc získáte 30 EUR na nákup kuponu na hromadnou dopravu.

Na nákup jídla budete dostávat 150 EUR na měsíc, stejnou částku pak získáte jakožto kapesné. Tyto peníze vám budou vypláceny vždy na začátku nového měsíce. Ubytování si pak užijete společně s dalšími dobrovolníky z Itálie a Alžírska. 

Jak se do projektu přihlásit?

Vzbudily ve vás předešlé řádky chuť se zabalit a vyrazit do Portugalska? Výborně! Pak jediná věc, kterou musíte udělat, je napsat motivační dopis v angličtině na adresu cv@united-vision.org, a to do 15. 11. 2020. 

Zbylé informace o této nabídce si můžete prohlédnout na tomto odkazu

 

Rádi byste vyrazili za dobrovolnictvím, ale Portugalsko vás neláká? Podívejte se do naší rubriky dobrovolnictví a vyberte si z aktuální nabídky dalších možností.