Čtvrtý ročník Municipality je tady

Jste středoškoláci a zajímá vás komunální politika nebo urbanismus? Napište esej a zapojte se do projektu Municipalita.

Zdroj: AMOB

Municipalita je vzdělávací projekt o komunální politice Akademie mladých občanů (AMOB). Letos se koná již čtvrtý ročník ve dnech 7. – 9. 11. 2022016, tentokrát v Brně.

Tématem letošní Municipality bude „Měnící se role měst“ a zaměří se na aspekt urbanismu, avšak v propojení s politikou. Většinu času se projekt bude odehrávat v sálech zastupitelstva města Brna.

Program

Náplní bude řada workshopů a přednášek, např. workshop s reálnými profesionálními architekty. Mezi hosty se můžete mj. těšit na primátora města Brna, Petra Vokřála, ředitele Transparency International, Davida Ondráčku nebo na Davida Bártu ze Smart Cities.

Jako vrchol akce je připravena simulace jednání městského zastupitelstva, kde ti nejúspěšnější účastníci mohou vyhrát stáž v Parlamentu České republiky.

Jak se přihlášit

Vše, co je potřeba udělat v rámci prvního kola, je poslat esej na téma: „Jaké současné společenské problémy jsou podle tebe města schopna řešit efektivněji než stát? Jaké výhody a nevýhody taková řešení přinášejí?“ Doporučená délka je 1 – 2 normostrany. Esej je nutné poslat do 24. 10. 2016 na emailovou adresu amob@mladiobcane.cz.

Zdroj: Mladí Občané