Humanitarian Leadership

Pro profesionální pracovníky v humanitárním sektoru tu je skvělá příležitost! Přihlaste se na vzdělávací projekt Humanitarian Leadership.

Humanitarian Leadership. Foto:  International Medical Corps. concernusa.org

 

O projektu

Huminitarian Leadership je vzdělávací projekt pro profesionální pracovníky v humanitárním prostředí. Cílem je posílit jejich vzdělanost a schopnosti, aby dělali svět lepším ještě efektivněji.

Organizován je charitou Concern Worldwide za podpory americké vlády, International Medical Corps či Harvard Humanitarian Iniative.

Program kombinuje inovativně akademickou teorii s terénní praxí, včetně mentoringu a konkrétních úkolů a možnosti pracovního umístění na misi. Hlavními oblastmi, kterými se zabývá, jsou Leadership, Coordination a Strategic Vision. Účastníci se nejprve v květnu 2017 vydají na kurz do Nairobi v Keni a potom se účastní online výuky až do září. Každý člověk bude mít mentora. Bude zde také možnost krátkodobě pracovat v terénu pro Concern nebo International Medical Corps.

Podmínky

Program je určený především pro humanitárná profesionály, kteří pracují v nevládních nebo komunitních organizacích a aspirují na to stát se lídrem ve svém oboru.

Abyste se mohli přihlásit, budete potřebovat nejméně bakalářský titul, plynulou angličtinu, alespoň dvě doporučující reference a zkušenost z minimálně jedné humanitární mise. Pokud budete vybráni, budete mít vše hrazené.

Hlásit se můžete do 19. 12. 2016 skrze tuto přihlášku. Více informací naleznete zde.

 

Zdroj: Concern