Vzdělávací kurz „Green Urban Cycles“

Zajímá vás trvale udržitelný rozvoj a komunitní aktivita? Chtěli byste sami ve své čtvrti zlepšit komunitní život a iniciovat nové aktivity? Potom si nenechte ujít vzdělávací kurz „Green Urban Cycles“ v Lotyšsku!

V květnu proběhne v Lotyšsku týdenní školení zaměřené na myšlenku trvale udržitelného rozvoje a podpory komunitního života. Účastníci se zapojí do řady aktivit, které přetvářejí město v kvalitnější místo pro život. Vyzkouší si například práci na městských zahrádkách a spolu s dalšími účastníky budou objevovat možnosti pro snížení ekologické stopy ve městech a vytváření nových iniciativ.

Nedílnou součásti bude také účast na freak-bike festivalu Boltik Baik 2015, v rámci kterého bude možnost vytvořit své vlastní freak-bike a zapojit se do průvodu. Jedná se už třetí ročník této akce organizované NGO Radi Vidi Pats. Letos bude zaměřen na vzdělávací aspekty udržitelné mobility, podporu sociálního začlenění a aktivní účast vycházející z principu Do-It-Yourself a Learning-by-Doing.

Ubytování a strava jsou hrazeny programem Erasmus+. Proplaceny budou zpětně také náklady na dopravu.

Pokud vás nabídka zaujala, neváhejte a posílejte své přihlášky na mail: prihlasky@beinternational.cz. Uzávěrka pro zasílání je 13. 3. 2015! Více užitečných a zajímavých informací najdete v informačním letáku!

Datum konání: 10. – 18. 5. 2015

Místo konání: Lotyšsko – Liepāja

Délka školení: 7 dní

Počet účastníků z Česka: 3

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zKcF4Lllc1w[/youtube]

 

Zdroj informací: www.beinternational.cz