Výzvy pro mladé filmaře

Francouzská národní agentura uveřejnila dvě zajímavé výzvy pro fanoušky filmu a videa. Zve na zajímavý filmový workshop financovaný z programu Erasmus plus a navíc pořádá filmovou soutěž. Vytáhněte kamery a hurá do toho!

Filmový workshop nazvaný Bye bye received ideas se koná od 29. října do 2. listopadu 2014 v Marseille. Cílem akce je hledání možností, jak může video fungovat jako nástroj při práci s mládeží a v mládežnických projektech. Workshop je určen pracovníkům s mládeží a aktivním mladým lidem, kteří se zapojují do projektů v rámci programu Erasmus plus. Více informací se dozvíte na oficiálním webu akce, kde se také můžete přihlásit. Uzávěrka přihlášek je 22.9.2014.

V rámci uvedeného workshopu proběhne rovněž prezentace filmů vybraných v rámci filmové soutěže. Ta je určena mladým filmovým nadšencům do 35 let. Tématem soutěže je Gandího věta Be the change you want to see in the world. Zvláštní kategorie v soutěže je určena pro EVS dobrovolníky. Svá maximálně tříminutová videa reflektující tuto větu můžete vkládat do 7.9.2014 na webu soutěže