Využijte svůj potenciál s Geneva International Model United Nations

Studujete na vysoké škole, zajímáte se o fungování mezinárodních organizací a rádi byste si procvičili angličtinu společně s komunikačními dovednostmi? Zúčastněte se studentské simulace Modelu OSN na jaře 2018 přímo v prostorách organizace v Ženevě a vžijte se do role delegátů, velvyslanců či novinářů.

GIMUN (Geneva International Model United Nations) je studentská nezisková organizace, které je přidělen poradní statut při Ekonomické a sociální radě OSN. Výroční konference 2018 nabízí studentům příležitost strávit týden v období 24. – 29. března v sídle OSN v Ženevě, setkat se s lidmi z celého světa a aktivně se zapojit do diskuzí na aktuální témata. Schůze budou probíhat v angličtině a francouzštině se zajištěným tlumočením.

UN Day 2016. GINUN. Zdroj: gimun.org

 

Delegát bude reprezentovat vybraný členský stát, při jednom z hlavních orgánů OSN. Bude hájit zájmy dané země a vyjednávat o jejích prioritách. Postavení delegáta je vhodné pro úplné začátečníky.

V roli velvyslance máte za úkol zastupovat některý ze stálých členů Rady bezpečnosti a dohlížet na vystupování delegátů těchto zemí během schůzí. Protože je pozice velvyslance náročnější než ta delegátská, je určená zkušeným účastníkům.

Pokud vás baví psaní, můžete se konference zúčastnit i z pozice novináře či si vybrat z dalších pozic.

Něco navíc

Kromě konference vás čeká bohatý doprovodný program, kde budete moci poznat své kolegy a kulturně se vzdělávat. Tradiční událostí výroční konference je velkolepý galavečer.

Jak se registrovat ?

Organizace má vlastní online formulář, jehož součástí je motivační esej, zaslání životopisu a zaplacení účastnického poplatku.

Deadline pro registrace na pozice delegáta a velvyslance je 31. 1. 2018 a na post novináře do 15. 11. 2017.

Více informací o konferenci a podmínkách účasti naleznete na stránkách organizace.

Zdroj: gimun