Vyražte na dobrovolnický projekt do Chorvatska

Láká vás možnost strávit  rok v zahraničí? Chcete cestovat, poznat novou kulturu, tradice a pomoct místní komunitě? Pak neváhejte a čtěte dál, neboť právě tento dobrovolnický projekt v Chorvatsku může být vaše vstupenka do života plného dobrodružství, zážitků a nových přátel.

Co vás čeká?

Cílem tohoto projektu v chorvatském městečku Lipik je posílení místní komunity prostřednictvím pořádání nových akcí a zajímavých workshopů. Z Lipiku by se mělo stát město, které díky dobrovolníkům z různých koutů světa pomůže do této společnosti lidí vnést nový nádech života a propojí různé generace společným organizováním akcí a workshopů. Tento dobrovolnický projekt se bude konat od 1. 1. 2021 do 31. 12. 2021.

Vaší dobrovolnickou náplní by pak byla především práce se staršími lidmi. Co konkrétně si pod tím máte představit? Třikrát týdně by vás čekala příprava zábavných a vzdělávacích aktivit pro tuto skupinu lidí a mimo to byste také pomáhali s každodenními úkoly.

Ilustrační foto. Zdroj: databáze fotografií Mladiinfo

Nemusíte se bát, pokud si nejste jisti, zda jste pro práci se staršími lidmi způsobilí. Chorvatská národní agentura vám poskytne cyklus školení, jak se na takovou práci připravit. První školení proběhne hned po příjezdu a bude trvat tři až čtyři dny. Druhé se poté bude konat v půli pobytu a jeho délka bude stejná. A že neumíte chorvatsky? To vůbec nevadí, neboť po celou dobu projektu budete mít parťáka, který vás chorvatštinu bude učit!

Ubytování, strava a doprava

S ubytováním si vůbec nemusíte dělat starosti. Organizace vám poskytne plně vybavený byt, který budete sdílet s jedním dalším dobrovolníkem, přičemž každý budete mít svůj pokoj.
Vařit a nakupovat si budete muset sami, ale peníze vám organizace bude posílat každý měsíc na váš bankovní účet spolu s kapesným. Dohromady vám tedy měsíčně na účtě přistane 350 euro, se kterými si budete hospodařit dle vašeho uvážení.
Co se týče dopravy, Lipik je malé město a všude se dá dojít pěšky, přesto dostanete vlastní kolo a každý měsíc budete mít k dispozici jízdenku na veřejnou dopravu. O dopravní prostředky tedy vskutku nouzi mít nebudete.

A co musíte splňovat abyste se na projekt dostali?

Nejdůležitější jsou následující čtyři podmínky:

  • být občanem České republiky
  • mít čas v období od 1. 1. 2021 do 31. 12. 2021
  • být zaregistrovaný v Evropském sboru solidarity 
  • podat přihlášku do 5. 12. 2020

Dále byste samozřejmě měli mít chuť pomáhat a rozvíjet jak sebe tak ostatní. Měli byste být trpěliví, flexibilní, iniciativní, otevření spolupráci s ostatními a samozřejmě by vám neměla vadit práce se seniory. Pokud navíc toužíte stát se součástí něčeho, co pomůže změnit svět k lepšímu, na co ještě čekáte? Nezapomeňte, že přihlášku můžete podat jen do 5. 12. 2020!

Pokud vás projekt zaujal a rádi byste se dozvěděli podrobnější informace, navštivte tyto stránky Evropského sboru solidarity.

 

Rádi byste vyrazili pomáhat do světa, ale tento projekt pro vás není to pravé ořechové? Zkuste se podívat do naší databáze, kde naleznete aktuální nabídky dobrovolnictví.