Víkendovka ve středověkém klášteře

Rád/a trávíš čas v přírodě a líbí se ti staré památky? Zavítej do kláštera Porta Coeli a pomoz s obnovou starých sadů!

Základní informace

  • Víkendovka se bude konat během posledního říjnového víkendu, tedy 29. 10. – 31. 10. 2021.
  • Akce se uskuteční v klášteře Porta Coeli, který se nachází v obci Předklášteří nedaleko Tišnova
  • Organizátorem akce je Hojnost, z.s.
  • Pracovní náplní bude čištění sadu od náletových dřevin, vyřezávání větví a jejich pálení a také úprava klášterní zahrady. 
víkendovka
Předklášteří. Autor: Martina Kourilkova. Zdroj: Pixabay.com

Porta Coeli

Klášter Porta Coeli (v překladu Brána nebes) byl založen již ve 13. století. Doposud zde žije komunita sester cisterciáckého řádu. V klášteře sídlí i kavárna (otevřená jen přes letní sezónu) a pivovar. Dále se v areálu nachází Podhorácké muzeum, ve kterém je k vidění kupříkladu stálá expozice Dějiny a současnost kláštera Porta Coeli. 

Jak se přihlásit

Přihlásit se můžeš vyplněním webového formuláře. Též je nutné uhradit účastnický poplatek – 700, 500 či 300 Kč. Konkrétní výši poplatku si zvolíš dle toho, v jaké finanční situaci se právě nacházíš a jak moc si přeješ podpořit neziskovky v ČR. Poplatek musí být připsán na účet 2800347714/2010 nejpozději do tří pracovních dnů od odeslání přihlášky. Do zprávy pro příjemce vepiš své celé jméno a jako variabilní symbol uveď číslo 112021

Zde nalezneš obecné pokyny k platbě.

Víkendovka – praktické informace

  • Sraz: v pátek 29. 10. 2021 v 18:30 v hale hlavního nádraží v Brně  – pod tabulí příjezdy/odjezdy. Pojede se hromadně vlakem, v cíli vystoupíme přibližně v 8 hodin večer. Skupinová jízdenka se hradí z účastnického poplatku.
  • Ubytování: spát se bude na postelích ve třech společných pokojích s koupelnami, teplou vodou a plynovým topením. Určitě si nezapomeň spacák.
  • Jídlo: v pátek večer se každý nasytí ze svých dovezených zásob. Na zbytek víkendu bude zajištěna vegetariánská/veganská krmě.
  • Do batohu si zabal: jídlo na pátek, spacák, pracovní oblečení, dobré pracovní boty (nejlépe nepromokavé), baterku, věci osobní potřeby (ručník, hygiena atp.), oblíbené společenské hry.
Ilustrační foto. Zdroj: Archiv Mladiinfo

Zdroje a další info

S případnými dotazy se můžeš obrátit na koordinátorku: eliska.sapikova@tamjdem.cz, 739 235 669.

Tento víkend se ti nehodí? Podívej se na další nabídky dobrovolnictví a stáží