Výměna mládeže „What’s Your Footprint“

Hledáme pět účastníků na Erasmus+ výměnu mládeže v Řecku. Projekt je zaměřen na životní styl šetrný k životnímu prostředí a na jeho výhody.

Spřátelená organizace Youth Active Minds pořádá Erasmus+ výměnu mládeže s názvem „What’s Your Footprint“. Jak název napovídá, během projektu se účastníci budou věnovat způsobům, jak chránit životní prostředí a jak omezit lidskou ekologickou stopu. Výměny mládeže pod programem Erasmus+ se nesou v duchu neformálního vzdělávání – učit se budete pomocí her, diskuzí, sdílení dobré praxe, praktických ukázek a vlastní tvorbou. 

Účastníci projektu se mohou těšit na dva zkušené pracovníky s mládeží Giorgose a Alekse, kteří celý projekt vedou. Na své si přijdou jak milovníci sportu (možnost surfování, jízdy na kole, plavání) tak i kreativci (upcycling nejen z plastových materiálů).  Součástí projektu je i jeden výlet do přírody.

Detailní informace si můžete přečíst v tomto infopacku.

Datum a místo konání

Výměna mládeže se koná od 14. 4. (příjezd) do 21. 4. 2020 (odjezd). Ubytování je v kempové oblasti Nisi Glamping, Raches Lamias, hned při Malijském zálivu. Na místo se dá dopravit jak z Atén, tak ze Soluně. 

S nákupem letenek a jízdenek vám budeme asistovat. 

výměna mládeže řecko
Ubytování. Zdroj: Nisi.gr

Koho hledáme

1 VEDOUCÍHO = LEADERA, který už na výměně mládeže byl, má zkušenosti s vedením workshopů a rád by se v tomto zdokonalil. Leader by měl být k dispozici k předprojektovému Skypu s ostatními leadery a organizátory + aktivně komunikovat, pokud mu přijde email či zpráva ohledně projektu. Leader musí být starší 18 let, avšak horní věková hranice stanovena není. Leader musí mít trvalé nebo alespoň přechodné bydliště v ČR. Výhodou bude dobrá angličtina.

4 ÚČASTNÍKY, kteří jsou ve věku mezi 18 a 25 lety (včetně) a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se účastnit mezinárodních projektů, nebo kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice, jelikož pro to najdou využité ve své kariéře. Pokud si v angličtině nevěříte, nevěšte hlavu! Věříme, že díky zbytku českého týmu se i tak dokážete aktivně do projektu zapojit. Výměna mládeže je hlavně pro ty, co si to chtějí vyzkoušet.

Bydlíte na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jste ochuzeni o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Nebojte se nám o tom do přihlášky zmínit.

výměna mládeže řecko
Ilustrační fotografie. Zdroj: IHA.

K čemu se zavážete

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníte a budete vybráni, 100% počítáme s vaší účastí. Do 9. 3. 2020 je nezbytné zaplatit účastnický poplatek* 500 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem) a do 13. 3. 2020 bude nutné si zakoupit jízdenku/ letenku (po předchozí konzultaci s námi a zbytkem českých účastníků). 

Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového. 

Po projektu se domluvíte v českém týmu na jednoduché akci/prezentaci u vás ve městě, ve škole nebo v naší brněnské kanceláři Mladiinfo ČR, kde budete informovat veřejnost (vaše spolužáky, kamarády, rodinu apod.) o tom, co to výměna mládeže je a co jste se naučili zajímavého. Časový rámec proplacení cestovného na projekt a z něho se bude odvíjet od toho, jak rychle dokážete uspořádat výše zmíněnou akci. 

Jak se přihlásit na výměnu mládeže

Do 27. 2. 2020 vyplňte prosím tuto přihlášku. Přihlášku vyplňte v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváte Mladiinfo ČR, z.s. a Youth Active Minds souhlas ke zpracování svých osobních údajů. 

Pro dotazy ohledně této výměny mládeže se neostýchejte kontaktovat Elišku na eliska@mladiinfo.cz

* Pokud je pro vás tento účastnický poplatek (nebo něco jiného) překážkou v účasti, budeme rádi, když nás na to e-mailem upozorníte. V Mladiinfo ČR si stojíme za tím, že vzdělání má být dostupné každému, a chceme vám vyjít vstříc. Leader skupiny je od poplatku osvobozen.