Výměna mládeže v Turecku

Máš zájem strávit nezapomenutelný týden plný zábavy, nových zážitků a přátelství v jednom z nejkrásnějších měst Turecka? Pak by Vás mohla zajímat výměna mládeže s názvem „Less is More“, která se bude konat od 17. do 22. května v tureckém městě Erzurum.

Archiv dobrovolnice

Co je to Erasmus+ výměna mládeže a komu je určená

Jedná se o výměnu mládeže pod programem Erasmus+ od Evropské unie, ale ne každý to zná a my to chceme přiblížit i nováčkům. Představit si to můžeš opravdu jako tábor, kde se v přátelské skupině naučíš něco nového, poznáš nové kámoše, užiješ si nějakou srandu a pojedeš domů jako nový člověk. Každý den projektu máš strukturovaný program, ale neboj, není to žádná dřina, spíš zábava a dobrodružství. Den co den zažiješ něco nového, poznáš kousek sama sebe, zúčastníš se zajímavých workshopů a angličtina pro tebe nebude už noční můra (potvrzuje 10 z 10 účastníků). Učíš se pomocí her, simulací, interaktivního programu a taky hlavně tím, že si dané věci přímo vyzkoušíš.

LESS IS MORE

Tématem projektu je minimalismus a snaha najít harmonii v jednoduchosti. Během týdne se budete moci zúčastnit mnoha různých aktivit, jako jsou workshopy, diskuze a výlety. Můžete se těšit na návštěvu historických památek a krásné přírody v okolí města, ale také na kulturní výměnu a společné aktivity s dalšími účastníky z různých zemí. Míň věcí, víc zážitků!

Důležité informace 

🌍Místo: Erzurum, Turecko

🏠 Ubytování: Erzurum Technical University Guesthouse

📅Datum: 17. 05.- 22. 05. 2023

🚌 Doprava: 360 euro (doprava je hrazena do maximální částky 360 euro)

Účastníci budou ubytováni v centru města v moderních a komfortních pokojích. Doprava na místo a zpět je hrazena organizátory do výše 360 euro, stejně jako stravování a program během celého týdne. Projekt je určen pro mladé lidi ve věku 18-30 let, kteří se zajímají o téma minimalismu, chtějí se setkat s lidmi z různých zemí a rozvíjet své mezikulturní komunikační schopnosti.

Více informací se dozvíš v infopacku.

zero waste
Jak žít v souladu se zero waste filozofií? Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com. Autor: RikaC.

Koho hledáme

1 VEDOUCÍ = LEADER, který už na výměně mládeže byl a má s tímto typem projektů zkušenosti. Leader musí mít trvalé nebo alespoň přechodné bydliště v ČR, a umět komunikovat v češtině i angličtině. Věk 18+. 

4 ÚČASTNÍKy, kteří jsou ve věku mezi 18-30 lety (včetně) a mají trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR. Uvítáme jak přihlášky od naprostých nováčků v Erasmus+, kteří teprve sbírají odvahu se účastnit mezinárodních projektů, nebo kteří si díky projektu chtějí rozšířit obzory v dané problematice, jelikož pro to najdou využití ve své kariéře či dalším studiu. Pokud si v angličtině nevěříš, nevěš hlavu! Věříme, že díky zbytku českého týmu se i tak dokážeš aktivně do projektu zapojit. Výměna mládeže je hlavně pro ty, co si to chtějí vyzkoušet.

 

Bydlíš na malém městě či vesnici, kde je málo příležitostí ve vzdělávání a na pracovním trhu? Jsi ochuzený/á o šanci zkusit pracovat v mezinárodním prostředí kvůli složité situaci? Neboj se nám o tom do přihlášky zmínit.

 

K čemu se zavážeš

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníte a budeš vybrán/a, 100% počítáme s tvojí účastí. Do 6. 4. 2023 je pro každého nezbytné zaplatit účastnický poplatek 1000 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem). Předběžně dáváme na vědomí, že večer ve pondělí 17. 4. si společně všichni zavoláme na videocallu a seznámíme se, zodpovíme všechny otázky, naplánujeme dopravu, atd. 

Od všech účastníků se očekává aktivní přístup a chuť naučit se něco nového. 

 

Jak se přihlásit na výměnu mládeže

Tato výměna mládeže v Turecku vyžaduje přihlašování přes tento formulář. Termín vyplnění je do 1.4. 2023 nebo do naplnění týmu. Přihlášku vyplň v anglickém jazyce. Vyplněním přihlášky dáváš Mladiinfo ČR, z.s. a hostitelské organizaci souhlas ke zpracování svých osobních údajů. 

V případě dotazů můžeš psát na eliska.nemcova@mladiinfo.cz .

Tuto výměnu mládeže organizuje místní nevládní organizace a je podpořena programem Erasmus+.