Výměna mládeže v Dánsku „Find your inside-outside“

Pojeď s Mladiinfo do zahraničí! Výměna mládeže v Dánsku zaměřená na outdoor čeká právě na tebe. Zajímá tě kdy a kde?

„Find your inside-outside“ je Erasmus+ výměna mládeže v Dánsku, která se zaměřuje na outdoorové aktivity a využití přírody pro osobnostní rozvoj a nejen to. V rámci tohoto projektu si osvojíš také dovednosti jako rozdělání ohně bez použití zapalovače, vázání a využití lan, práce s kompasem a mapou, práce v mezinárodním týmu a mnoho dalšího. Důležitou součástí projektu je vzájemná spolupráce, práce v týmu, hledání své role ve skupině a poznávání nových lidí. Nevíš, jak si takový projekt představit? Zkusi si přečíst našeho průvodce světem Erasmus+.

Více se o této výměně mládeže v Dánsku dozvíš v tomto infopacku. Pozorně si jej pročti!

Že se bojíš mluvit anglicky?  Vůbec nemusíš! Všichni účastníci jsou ve stejné věkové kategorii, všichni mají stejný základ angličtiny jako ty a navíc budete 4 z České republiky se 2 českými zkušenými leaderkami, které se ti na projektu budou na 100 % věnovat. Jazyková bariéra tedy není žádnou překážkou. 

Inspirovat se můžeš taky zážitky účastníků z podobných projektů, třeba tady z projektu v Makedonii nebo z projektu v Dánsku.

Místo a datum konání projektu:

Projekt se koná v termínu 7. 9. – 14. 9. 2021 v Dánsku.  Krásné ubytování se nachází blízko moře, s rybníčkem v blízkosti budovy. Jelikož budeme hodně času pobývat venku na čerstvém vzduchu, vybrali jsme místo, které nabízí v okolí lesy, pole a louky.

Strava je zajištěna 3x denně (snídaně, oběd, večeře) a také 2x denně malé občerstvení o přestávkách. Vše je hrazeno Erasmem+, tudíž pro účastníky je projekt zdarma.

Projektu se dále, mimo Českou republiku, účastní osoby z Makedonie, Nizozemí, Chorvatska a Dánska. Z každé země jedou 4 účastníci a 2 dospělí leadři.

Jelikož mohou být účastníci mladší 18 let, doprava z ČR bude pod dohledem 2 dospělých českých a zkušených leaderek. Celá skupina bude cestovat pohromadě.

Cestování do a z Dánska se bude řídit pravidly pro cestování, které budou zrovna platné s nařízením vlády vůči Covid situace. Momentálně se po příletu do Dánska dělají testy přímo na letišti a při cestě zpět není povinná karanténa, pouze negativní výsledek testu. Tyto informace se však mohou ještě změnit, a proto tě budeme průběžně informovat. Potřebné testy (PCR ani antigenní) nemohou být z projektu hrazeny, účastník si je tedy hradí sám.

 
Failed to get data. Error:
Invalid share token.

Fotky z předešlého projektu v Makedonii

Pro koho je tato výměna mládeže v Dánsku určená?

Hledáme účastníky s trvalým pobytem v ČR ve věku od 13 do 18 let, kteří se mohou účastnit projektu v plné délce. V případě potřeby, vydá organizace Mladiinfo ČR omluvenku pro účastníky do škol.

A samozřejmě je důležitý tvůj kladný vztah k přírodě i lidem, schopnost rozumět alespoň základům angličtiny pro běžnou domluvu a být ochotný po skončení projektu vytvořit prezentaci o dovednostech, které si na projektu získal/a, a tu představit např. ve své třídě, a tím napomoct s šířením smyslu tohoto projektu.

Přihlašování je otevřeno

Pokud splňuješ výše uvedené požadavky, přihlaš se prostřednictvím tohoto online formuláře. Pokud máš dotazy k vyplnění formuláře, neváhej se na nás obrátit na emailu kancelar@mladiinfo.cz

Přihlašování je otevřené do 20. 8. 2021. Výsledky přihalšování se dozvíš během následujících dní. Následně tě propojíme se zbytkem českého týmu a s leadery, abyste se mohli propojit ještě před odjezdem a naplánovat cestu. 

Přihláška je závazná, pokud nám ji vyplníte a budeš vybrán/a, 100% počítáme s tvojí účastí. Do 24. 8. 2021 je nezbytné zaplatit účastnický poplatek* 500 Kč naší organizaci Mladiinfo ČR (pokyny emailem) a do 27. 8. 2021 bude nutné si zakoupit letenku (po předchozí konzultaci s námi a zbytkem českých účastníků).

Pokud je ti méně než 18 let, vyžádáme si od tebe souhlas zákonného zástupce. 

* Pokud je pro tebe tento účastnický poplatek (nebo něco jiného) překážkou v účasti, budeme rádi, když nás na to e-mailem upozorníš. V Mladiinfo ČR si stojíme za tím, že vzdělání má být dostupné každému, a chceme vám vyjít vstříc. Leader skupiny je od poplatku osvobozen. Účastnický poplatek je nevratný. 

Tento projekt byl financován z prostředků Evropské Unie.