Za dvě fotky výlet do Bruselu

Máte rádi fotografování a rádi se o svá díla podělíte s ostatními? Pro vášnivé amatérské fotografy chystá nyní k příležitosti svého 25 letého výročí Výbor regionů soutěž. Téma nese název Capturing [Y]our Europe.


Úkolem ve fotografické soutěži bude pomocí dvou snímků odpovědět na otázku „Jak vnímám přítomnost EU v místě, kde bydlím?“.

  • 1. snímek by měl znázorňovat dopad EU na váš region či osobní život
  • 2. snímek naproti tomu vaše přání, co by zde EU mohla zlepšit
Ilustrační obrázek. Autor: Pexels. Zdroj: Pixabay.com

Na autora/autorku vítězných fotografií čeká plně hrazený výlet do Bruselu, na výstavu Capturing [Y]our Europe Photo Exhibition. Ta se bude konat ve dnech 26.-28. 6. 2019. I ti méně úspěšní jsou ale na výstavu zváni také. Jen jejich náklady již nebudou kryté Výborem. Ovšem nejen na absolutního vítěze čekají skvělé ceny! Neváhejte tedy zvěčnit budovy, projekty, krajinu nebo třeba přátelství navázané prostřednictvím Erasmus či jiných programů.

Podmínky účasti:

  • věk 18-30 let
  • přihlásit se nejpozději 31. 5. 2019 v 16:00 (středoevropského času)
  • poslat dvě fotografie podle stanoveného tématu s komentářem (do 150 slov)
  • rozlišení každého snímku by mělo být min. 2400 px x 1700 px,  velikost 4 Mpx
  • celková velikost ovšem nesmí přesáhnout 20 Mpx
  • odeslat na YFactor.Contest@cor.europa.eu

O organizátorovi soutěže ve zkratce

Evropský výbor regionů je instituce EU, jejíž prostřednictvím se mohou menší útvary, než je členský stát, vyjádřit a prosazovat své zájmy. Těmi mohou být například kraje či okresy. Letos slaví 25 leté výročí od založení r. 1994. Důvodem vzniku byl fakt, že většina právních předpisů, které vzejdou z EU, jsou platné na regionální úrovni. Bylo tedy důležité mít instituci, která tyto regiony, a potažmo občany, jichž se daná věc týká, bude zastupovat a hájit. Kraje a okresy proto vysílají do Výboru regionů své zástupce působící přímo v Bruselu.

Pro účastníky soutěže je tu možnost zúčastnit se také akce 2019 June Plenary Session, kde bude prostor pro diskuzi na téma budoucnost Evropské unie.

Zdroj: Cor.europa.eu