Vyjeďte ve čtyřech na prodloužený víkend

Unikátní, evropský projekt 72 hodin nyní nabízí možnost vyjet do Chorvatska. Přihlásit se může 4členná skupinka přátel. Vše potřebné je hrazeno. Jediné, co vás to bude stát, je ochota zapojit se jako dobrovolníci.

Ještě stále váháte a říkáte si, co za tím je? Pojďme si spolu zodpovědět všechny otázky, které by vás mohly napadnout:

Který prodloužený víkend máme na mysli?

Nabídka dobrovolnického pobytu je stanovena na termín 17.-20. 10. 2019. Je to skvělá možnost, jak zakončit cestovatelskou sezónu. Vydat se ještě naposledy na jih Evropy, než se semestr/školní rok rozjede na plné obrátky.

Kdo a jak se může přihlásit?

Důležité je o sobě dát vědět do 3. 10. 2019 na emailové adrese zahranici@crdm.cz. Alespoň jeden člen skupinky musí umět anglicky, aby se vaše parta dorozuměla bez problému. Místní organizátoři vás tak budou moci zapojit, co nejlépe.

S čím může vaše parta pomoci?

Typově jde většinou o projekty, které pomohou zvelebit okolí destinace. Např. čištění lesa, sázení stromků nebo malování prostor, které mají sloužit mládeži nebo kultuře. Výjimečně se může jednat i o pomoc rodině, která je v tíživé situaci.

Ilustrační obrázek. Autor: Eszter Replyuk. Zdroj: Pixabay.com

Opravdu je výjezd zdarma?

Ano. Jak cestovné, tak i stravu a ubytování hradí Česká rada dětí a mládeže (zkráceně ČRDM). Vše navíc se spolupráci se svými partnery za hranicemi.

V krátkosti představíme vysílací organizaci. ČRDM míří svou činnost za jediným cílem. Tím je zkvalitnění života dětí a mládeže. V praxi sdružuje až 97 členských organizací, které se přímo dětem a mládeži věnují. Svým členským organizacím naopak poskytují právní, hospodářskou a kulturní podporu. Vše za účelem, aby se jim s mladými hladce pracovalo. Taktéž hájí jejich zájmy doma i za hranicemi České republiky, vůči velkým orgánům či institucím.

Pokud máte více otázek, nevadí. Neváhejte kontaktovat organizátory na emailové adrese zahranici@crdm.cz.

Zdroj: Zahranici.crdm.cz

Více o organizátorovi.