Vyjeďte na roční dobrodružství na jih Španělska

Máte po maturitě, ale chcete nejprve zažít něco nového, než se vrhnete do studia? Nebo už máte naopak vysokou za sebou, ale ještě se vám nechce začít pracovat a raději byste na rok trochu zpomalili, naučili se nový jazyk, navázali přátelství z celého světa a vyzkoušeli si život na španělském venkově? Vyjeďte na roční dobrodružství do nádherné Andalusie plné slunce, výborného jídla a přátelských lidí a splňte si svůj sen!

Kdy a kde?

Vysílající organizací je Be International, která sídlí v Brně a věnuje se lokálním i mezinárodním projektům. Na tento roční projekt s nimi můžete vyjet buď v září nebo říjnu 2019. Stanete se tak součástí komunity v Algatocínu na jihu Španělska. Budete bydlet v horské oblasti nedaleko Rondy, krásného městečka vybudovaného nad skalní roklí, kterou překlenuje starý kamenný most, ale daleko to nebudete mít ani k dlouhým písčitým plážím. V Andalusii máte rozmanité možnosti výletů – můžete lézt po horách v národních parcích, surfovat na moři nebo se procházet po historických městech jako je Sevilla a Granada. A slunce zde svítí více než 300 dní v roce, takže zima vám tu nebude ani v lednu.

Pokud máte čas až od zimy, další možností je projekt od ledna do prosince 2020, který se koná na stejném místě a je zaměřený především na organizační a řídící schopnosti.

Ilustrační foto. Autor: Anemone123. Zdroj: pixabay.com

 

Co budou vaše úkoly?

Hlavní náplní dobrovolnictví je práce na zahradě a v lese. Budete sbírat a sekat dřevo, učit se základy ekologického stavitelství, starat se o už postavené domky, vařit a uklízet. Mimo jiné budete mít možnost se účastnit skupinových aktivit, meditací a workshopů a zlepšovat své jazykové dovednosti.

Kolik vás to bude stát?

Hostitelská organizace hradí všechny náklady spojené s vaším dobrovolnictvím a grant ESC pokrývá jak ubytování a jídlo, tak i cestovní náklady a zdravotní pojištění. Navíc budete každý měsíc dostávat 150€ kapesné.
Takže celý rok ve Španělsku vás nemusí stát vůbec nic!

Co byste měli splňovat?

Musíte mít motivaci žít na venkově, umět se přizpůsobit, respektovat místní styl života a nemít strach se ušpinit při práci na zahradě a v lese. Evropský sbor solidarity neznamená odbornou stáž ani pracovní úvazek. Jde o dobrovolnictví a hodně záleží na vás, jak tento prostor využijete k vlastnímu růstu a pomoci komunitě. Neměli byste se tedy bát nových výzev a mít proaktivní přístup.

Jak se přihlásit?

Více informací i infopack najdete na Be International. Pokud se chcete přihlásit, napište na evs@beinternational.cz.
Be International vám pomůže s veškerou přípravou na ESC a během vašeho ročního dobrodružství budete mít mentora i na místě, takže budete mít vždy někoho, kdo vám rád pomůže a zodpoví všechny vaše dotazy.

 

Zdroj: beinternational.cz