Vyjeďte do světa a zkuste dobrovolnictví v Rumunsku

Dobrovolnictví v Rumunsku
Ilustrační obrázek. Zdroj: Archiv Mladiinfo ČR

Pokud byste rádi strávili několik měsíců v menším městě, blízko přírodě, milujete outdoorové aktivity, práci s mládeží a táhne vás to do magické Transylvánie, tak by právě tento projekt dobrovolnictví v Rumunsku mohl být tím, co vám učaruje.

O projektu

Organizace Outward Bound Romania hledá dobrovolnice/dobrovolníky pro dlouhodobý devítiměsíční projekt Volunteers for solidarity, který bude probíhat ve městě Sovata od 1. 3. 2021 do 30. 11. 2021.

Projekt Volunteers for solidarity je zaměřen na rozvoj sociálních dovedností (kupř. zodpovědnost, emoční inteligence, sebevědomí) u znevýhodněné mládeže (věková kategorie 13–18 let) z Transylvánie. Organizace Outward Bound Romania se tohoto rozvoje snaží docílit prostřednictvím různých programů zaměřených na neformální vzdělávání v přírodě (týmová práce, efektivní komunikace, výstup z komfortní zóny) a outdoorové aktivity (horolezectví, vázání uzlů, stavba přístřešků).

Dobrovolníci/dobrovolnice se po zaučení budou věnovat podpoře týmu Outward Bound Romania v jeho aktivitách (PR, účetnictví, vaření, project management a další činnosti). Také se budou podílet přímo na práci s mládeží, vypomáhat na kurzech organizace. Dále se budou zabývat propagací dobrovolnictví a programů hostitelské organizace (např. formou psaní článků na web). Dobrovolníci/dobrovolnice budou během projektu vedeni k rozvíjení vlastní iniciativnosti, zodpovědnosti, podnikavosti.

Rumunsko

Ubytování, stravování, finance

Dobrovolnice/dobrovolníci budou bydlet v třípokojovém bytě přímo ve městě Sovata. Obdrží 150 euro měsíčně na výdaje spojené se stravováním a také 3 eura kapesného na den. Kromě toho jim budou proplaceny i cestovní výdaje.

Profil zájemce/zájemkyně o dobrovolnictví v Rumunsku

Organizace Outward Bound Romania hledá mladé lidi ve věku 20–30 let, kteří splňují následující podmínky:

  • dobrá znalost anglického jazyka (pasivně i aktivně)
  • zájem o outdoorové aktivity
  • skvělá fyzická kondice
  • odhodlání žít 9 měsíců v cizině
  • láska k přírodě
  • otevřenost, zájem o práci s mládeží
  • psychická odolnost

Evropský sbor solidarityJak se přihlásit

Pokud vás tento projekt dobrovolnictví v Rumunsku zaujal, tak vězte, že přihlásit se můžete do 31. 1. 2021. Přihláška se podává skrze stránky Evropského sboru solidarity. Další informace o projektu organizace Outward Bound Romania lze získat i na e-mailové adrese kinga@outwardbound.ro.

Obecná pravidla účasti na dobrovolnických aktivitách zaštítěných Evropským sborem solidarity lze najít na stránkách Mladiinfo.