Vyjeďte do Madridu na studentský model Asia-Europe Meeting

Zajímáte se o diplomacii a mezinárodní vztahy? A to především mezi Evropou a Asií? Chtěli byste se o spolupráci mezi těmito regiony dozvědět něco nového? Využijte aktuální příležitosti zúčastnit se studentského modelu Asia-Europe Meeting v Madridu.

O co se jedná?

Po boku 14. ročníku setkání zahraničních ministrů regionu Asie-Evropu (ASEM) se koná také 9. ročník studentského modelu této organizace. Vy máte možnost zúčastnit se tohoto modelu a přispět tak k aktuálním debatám o diplomacii a mezinárodních vztazích mezi Asii a Evropou. Model ASEM se koná v Madridu mezi 11. a 16. prosincem 2019.

V Madridu budete mít možnost setkat s ministry obou regionů a zástupci mezinárodních organizací. Dostanete prostor vyjádřit svůj názor ohledně aktuálních problémů mezi oběma regiony. Navíc budou pro účastníky připraveny workshopy ohledně mluvení na veřejnosti, skupinové práce, řešení problémů či vyjednávání.

Před samotnou cestou do Madridu vás bude čekat online příprava. Během 6 týdnů budete muset projít online kurzy, které prohloubí vaše znalosti ohledně tématu. Navíc je třeba splnit individuální a skupinové úkoly.

 

Profil účastníka

  • Student jakéhokoliv stupně
  • Věk mezi 18 a 30 lety
  • Velmi dobrý level angličtiny

Praktické informace

Registrace a účast v programu je zdarma. Účastníci také obdrží finanční podporu na dopravu, ubytování a stravu.

Modelu ASEM se můžete zúčastnit pouze pokud vyplníte online přihláškuPřihláška sestává z několika online částí. Nevyhnete se napsání motivačního dopisu. Ten by měl být zahrnout váš zájem o Asijsko-evropské vztahy, mimo-školní aktivity a schopnost vyjádřit svůj vlastní názor. Kromě motivačního dopisu a vyplnění základních informací je také třeba přiložit kopii aktuální životopisu.

Deadline pro vyplnění přihlášky je 12. srpna 2019.

Pro více informací navštivte FAQ nebo pošlete email na modelasem@asef.org.

 Zdroj: asef.org