Dobrovolnický projekt v Německu i bez němčiny

Rád/a bys vyjel/a do zahraničí, ale nechce se ti jezdit moc daleko? Nebo si moc nevěříš v němčině a chtěl/a by ses zlepšit? S námi můžeš na projekt v Německu i bez němčiny!

 

Německá organizace PeWoBe hledá na rok dobrovolníka do Frankfurtu nad Odrou! Protože se jedná o dobrovolnictví pod záštitou Evropského sboru solidarity, ubytování a cestu z Čech budeš mít zdarma a navíc dostaneš peníze na jídlo, kapesné a měsíční lístek na dopravu v rámci Frankfurtu nad Odrou! Případné náklady spojené s pandemií covid-19 budou také hrazeny projektem.

Kdy a kam pojedeš

Organizace PeWoBe působí ve Frankfurtu nad Odrou, kde žije asi 60 000 obyvatel. Braniborské město leží na břehu řeky Odry a přímo sousedí s polským městem Slubice. Lehce se tak přes most dostaneš do dalšího státu a tvoje dobrovolnická zkušenost bude ještě více mezinárodní!

Na projekt můžeš vyjet v prosinci 2021 a vracet se budeš v listopadu 2022 – v organizaci tedy strávíš 1 rok. 

A protože tě nechceme vyslat někam, kde to sami neznáme, tady si můžeš přečíst o naší zkušenosti s touto organizací v dalším projektu InfoBoost, jenž byla na jedničku. Spolupráce s PeWoBe byla vždy nadstandartní a velmi profesionální, a proto jsme si jisti, že budeš v dobrých rukou.

Co budeš na projektu dělat

PeWoBe každoročně pořádá velké množství mezinárodních akcí jako například letní kempy nebo setkání mladých. Mimo to provozuje mateřské školy, kluby pro mládež, asistované bydlení pro mládež, dětskou pohotovostní službu a také asistenční služby pro rodiny v nouzi. Všechny projekty tohoto sdružení jsou zaměřeny na mezinárodní spolupráci a podporují výchovu k toleranci.  Úlohou dobrovolníků je tyto projekty vytvářené pro mladé lidi v mezinárodním kontextu pomoct zrealizovat a aktivně přispívat vlastními nápady k jejich rozvoji.

Jako dobrovolníka tě čeká následující:

 • Podpora práce na projektu
 • Vedení místních dobrovolníků
 • Vztahy s veřejností
 • Rozvoj vlastních projektů
 • Místní politika mládeže

Spolu s tebou v PeWoBe dobrovolničí ještě další 3 mezinárodní dobrovolníci. Kromě toho se tým skládá z jednoho stálého pracovníka, externistů, místních dobrovolníků a v kontaktu budeš i s dalšími pracovníky organizace.

Více informací o této pozici poskytovaných přímo organizací PeWoBe si můžeš přečíst buď na stránkách Evropské Unie nebo v jejich Info packu Active Youth Across Borders.

 

Foto přímo z kanceláře organizace. Po levé straně tvoje budoucí skvělá koordinátorka a po pravé straně tvoji kolegové – dobrovolníci. Zdroj: Mladiinfo ČR archiv

 

Kdo se může přihlásit a jak

Přihlaš se pokud splňuješ následující:

 • je ti 18 až 30 let a máš trvalý pobyt v ČR
 • zajímáš se o témata občanství EU, zdravý životní styl, interkulturní společenství, příležitosti pro mládež a propagace dobrovolnictví
 • domluvíš se anglicky (angličtina je komunikačním jazykem organizace) NĚMČINU OVLÁDAT NEMUSÍŠ! 
 • máš základní znalosti v MS Office a nevadí ti práce v kanceláři
 • máš motivaci poznávat německou kulturu a jazyk (možnost kurzu němčiny zdarma), učit se a získávat nové zkušenosti a dovednosti a komunikovat s mladými lidmi
 • jsi flexibilní a zodpovědný/á

Přihlaš se na projekt v Německu i bez němčiny!

Pošli nám svůj životopis a motivační dopis v angličtině a případné dotazy na email kancelar@mladiinfo.cz. 

Žádný deadline pro přihlašování nedáváme, proto neotálej a ozvi se nám co nejdříve, ať ti tahle skvělá nabídka neunikne! Přihlašování je momentálně otevřeno.

Na další projekty od Evropského sboru solidarity se můžeš podívat na tomto odkazu.