Vyfoťte kulturní památku a soutěžte o ceny

„Mladí fotografují památky“ je fotografická soutěž určená pro studenty základních a středních škol. Vyfoťte kulturní dědictví, pošlete nejlepší fotografie do soutěže a vyhrajte!

 

Rada Evropy pod záštitou Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska  pořádá již 13. ročník mezinárodní fotografické soutěže „Mladí fotografují památky 2020„. Je to jedna z největších soutěží pro mladé občany na poli kulturního dědictví.

Celá akce má podpořit zájem o kulturního dědictví a rozvíjet znalosti historických objektů či krajin s historickou hodnotou.  Soutěž není pouhou „fotografickou” akcí, ale spíše zážitkem spojeným s uměleckým a památkovým dědictvím.

Ilustrační obrázek. Autor: LubosHouska. Zdroj: pixabay.com

Kdo může soutěžit?

Tato fotografická soutěž je určena pro žáky a studenty základních a středních škol. Věkový limit účastníků je 21 let.

Jak se zúčastnit?

Tématem letošního ročníku soutěže je Architektonické dědictví. Pokud se budete chtít zúčastnit, musíte nahrát fotografii přes tuto webovou stránku. Každý účastník může vložit maximálně 3 fotografie.

Pokud budete chtít vložit více než jednu fotografii, musíte to udělat najednou při registraci (fotografie nelze vkládat postupně). Pro vkládání fotografií do soutěže je uzávěrka 15. března 2020.

Další informace

Veškeré informace a dotazy vám zodpoví sekretariát SHS ČMS na telefonním čísle 224 213 166 nebo na e-mailové adrese info@shscms.cz.

Vítězové Národního kola soutěže budou slavnostně vyhlášeni u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel. Diplomy a ocenění jim budou předány 21. dubna 2020 v paláci Žofín.

Zdroj: historickasidla.cz