Vydejte se pomáhat do třeboňského ekocentra

Chcete poznat, jak vytvořit zahradu plnou hmyzu a květin? Rádi byste strávili dva prázdninové týdny pomocí ekocentru a toulkami po jihočeských krásách? Neváhejte a přidejte se na prázdninový workcamp v Třeboni!

O co jde?

Tento workcamp je určen dvěma českým zájemcům, kterým není lhostejný stav české přírody a rádi by pomohli třeboňskému ekocentru a záchranné stanici podpořit místí ekosystém. Je organizován Českým nadačním fondem pro vydru, což je organizace zabývající se ochranou přírody a životního prostředí.

Cílem tohoto projektu je vytvoření takového prostředí, které bude příhodné pro život brouků, motýlů, obojživelníků nebo plazů.

Účastníci budou pomáhat s opracováním zahrady a budováním speciálních prvků, které pomůže do zahrady přilákat drobné živočichy.

Ilustrační fotografie. Autor: photosshoper Zdroj: pixabay.com

Proč se zúčastnit?

Během 14 denního pobytu účastníci pomohou nejen ke vzniku zahrady vhodné pro život mnoha živočichů, ale naučí se i jak takovou zahradu i se speciálními prvky udělat i u sebe doma. Pomohou také s údržbou areálu a naučí se stavit ploty a ohrady.

Práce a pomoc na zahradě bude probíhat zpravidla pouze dopoledne 6h denně, přičemž odpoledne a 2 celé dny k tomu budou volné, zbyde tak čas na poznání krásné jihočeské přírody, návštěvy historického centra Třeboně a nedalekého pivovaru nebo zapůjčení kánoí a výletu na vodě.

Detaily

Na kempu jsou pro české zájemce volná dvě místa, lze se přihlásit také na pozici campleadera projektu.

Datum: 14. – 27.7. 2019

Místo: ekocentrum a záchranná stanice v Třeboni

Ubytování: zajištěno přímo v záchranné stanici. Spaní je společné v hale stanice, stanice je vybavena kuchyní, koupelnou se záchodem a venkovními sprchami. Na místě je wifi připojení.

Strava: Veškeré jídlo je zajištěno po celou dobu kempu, je možno připravit i vegetariánskou nebo veganskou verzi jídla.

Poplatek: 500,- Kč

Další požadavky: Minimální věk účastníka je 18 let. Jazyk workcampu je angličtina, proto je třeba ji znát minimálně na komunikativní úrovni.

Přihlášky a více informací lze zjistit na stránkách zprostředkovatelské organizace Tamjdem nebo prostřednictvím e-mailu workcampy@tamjdem.cz

 

Zdroj: tamjdem.cz