Vydejte se na výměnu mládeže do Lotyšska

Zajímají vás sporty a integrace mladých lidí? Prodlužte si prázdniny a přihlaste se na výměnu mládeže Sports for Inclusion v Lotyšsku.

O co se jedná?

Břeclavská organizace Evropské centrum mládeže hledá 4 účastníky a 1 group leadera na výměnu mládeže s názvem Sports for Inclusion. EYCB je nezisková organizace, která dlouhodobě působí v oblasti neformálního vzdělávání a rozvoje mladých lidí. Na zahraniční projekty vyslali už více než 1500 lidí a vy máte teď šanci být dalšími z nich.

Výměna mládeže se koná v období mezi 3. 9. a 10. 9. 2019 ve třetím největším lotyšském městě Liepaja. Kromě české skupiny se projektu budou účastnit také mladí lidé z Lotyšska, Rumunska, Španělska, Litvy, Turecka, Bulharska a Nizozemí.

Cílem projektu je inspirovat mladé lidi, aby se více věnovali sportovním aktivitám a ostatním venkovním aktivitám místo pasivního životního stylu. Skrz sport lze také rozvíjet sociální integrace a dovednosti, a překonat mnoho stereotypů o lidech ze znevýhodněného prostředí. I toto je cílem projektu, kterého bude dosaženo skrz neformální vzdělávání.

Jako ostatní výměny mládeže, i u této je součástí programu mezinárodní večer, kdy každá skupina účastníků představí svoji kulturu v kreativním podání.

Můžete si vyhradit i několik extra dní a přijet na místo projektu dříve či odjet déle. V tomto případě je však třeba kontaktovat organizátory.

Ilustrační fotografie. Autor: Anemone123. Zdroj: pixabay.com

Profil účastníka

  • věk mezi 18-30 lety (group leader 18+)
  • preferovaná nějaká zkušenost se sportovními aktivitami
  • nebo alespoň zájem o toto téma
  • nutné vlastnit cestovní pas

Kolik to bude stát?

Projekt je financován z grantu Erasmus+; ubytování, jídlo a aktivity projektu jsou tedy pro účastníky zdarma. Po předložení dokladů o dopravě mají účastníci nárok na jejich proplacení, a to až do výše 275 euro.

Přihláška a více informací

Pro přihlášení na projekt je třeba vyplnit přihlášku. Deadline pro přihlášení je 14. července 2019 a EYCB zpravidla informuje přijaté účastníky krátce po uplynutí deadlinu.

Pokud vás projekt zaujal a rádi byste zjistili více informací, přečtěte si infopack. Případné otázky můžete poslat na janis.balodis.cob@inbox.lv.

Zdroj: eycb.eu