Vydej knihu s nakladatelstvím MOBA!

Máš ve svém počítači již pár let napsaný příběh, který ještě nikdo jiný nečetl? Píšeš momentálně dílo, které chceš představit široké veřejnosti? Možná je tu příležitost právě pro tebe! Zapoj se do literární soutěže s nakladatelstvím MOBA a vydej knihu!

Nakladatelství MOBA

Nakladatelství MOBA je jedním z největších v České republice. Zaměřuje se především na žánry, jako jsou historické romány, literatura faktu, historické krimi či společenské romány. Na počátku roku 1991, kdy bylo nakladatelství založeno, byly vydávány především románové sešity, které sklízely u čtenářů ohromný úspěch. Od té doby již prošlo nakladatelstvím několik tisícovek knih od autorů z celého světa.

V současnosti MOBA spolupracuje jak s českými, tak zahraničními autory. Příležitost pro vydání knihy dává stávajícím i začínajícím autorům. S rostoucí poptávkou po digitalizovaných knihách, rozšířilo roku 2011 svůj sortiment také o e-booky. Lidem v nakladatelství záleží na životním prostředí, proto dbají na to, aby jednotlivé výtisky byly v souladu s ekologickým systémem.

Vydej knihu s nakladatelstvím MOBA

Pro rok 2021 vyhlásilo nakladatelství MOBA soutěž o vydání knihy. Ideální příležitost pro všechny literárně nadané psavce, kteří už nechtějí psát pouze sami pro sebe. A do jakých kategorií tvoje dílo musí zapadat?

 • Česká detektivka.
 • Současný román.
 • Historický román či historická detektivka.

Podmínky pro zařazení do soutěže:

 • Do soutěže smíš posílat pouze své originální rukopisy, které nebyly dosud zveřejněny.
 • K rukopisu přidej také anotaci, jejíž rozsah zaplní 1/2 strany.
 • Celý text by měl být dlouhý asi 220 normostran.
 • Rukopis zašli v podobě e-mailu, kde do předmětu uvedeš: Literární soutěž MOBA + kategorii, do níž svůj rukopis přihlašuješ.
 • Přihlásit se může pouze ten, komu doposud nebyla v nakladatelství MOBA vydána žádná kniha.
 • Text odevzdej nejpozději 31. 7. 2021.

Nejlepší 3 autoři získají:

 1. Místo – odměnu 30 000 Kč a smlouvu na vydání knihy.
 2. Místo – odměnu 20 000 Kč a smlouvu na vydání knihy.
 3. Místo – odměnu 10 000 Kč a smlouvu na vydání knihy.

Vyhodnocení soutěže proběhne 31. 7. 2021.

Zaujala tě tato nabídka a chceš započít svoji kariéru spisovatele? Příležitosti jako je tato se mnohdy neopakují, proč to tedy alespoň nezkusit? Své rukopisy zasílej na e-mailové adresy moba@mobaknihy.cz a redakce@mobaknihy.cz.

Pokud nejsi zrovna psavec a měl/a bys chuť si zasoutěžit v jiných kategoriích, doporučujeme zhlédnout naše další nabídky soutěží.

Zdroj: Nakladatelství MOBA