Vox Populi aneb Politika hrou: Zkus si vybudovat vlastní společenství!

Zajímáte se o demokracii nebo vám je naopak úplně cizí a zatím nemáte vlastní názor? Jak jinak si ho utvořit nebo potvrdit, než když si na vlastní kůži vyzkoušíte, jaké to je mít moc dělat rozhodnutí a usilovat o poklidné soužití společnosti.

O co jde

Přidejte se k nám. Strávíte víkend hrou a ponoříte se do simulace, ve které se účastníci pokusí vytvořit vlastní stát či fungující společnost. Pomocí praxe se naučíte, jaké to je podílet se na demokratickém procesu, činit rozhodnutí, diskutovat o svých názorech a nést za ně zodpovědnost.

Účastníci simulace budují společenství v „opuštěné vesnici.” Musí společně rozhodovat o přidělování úkolů, způsobu pořizování potravin a celkové podobě každodenního života. Nebude chybět ani představení základních politických směrů. Určitě nečekejte politickou propagandu. Naopak, cílem je dát prostor mladým lidem vytvořit si vlastní názor a to velmi zábavnou a praktickou formou, která nezahrnuje školní lavici nebo sledování politické situace.

Projekt vychází ze hry, jejímž autorem je německý profesor pedagogiky Andreas Petrik, a organizuje ho skupina mladých nadšených studentů. Jakékoliv další dotazy o celé akci vám rádi zodpoví přímo na e-mailu projektvoxpopuli@gmail.com. Sledujte také Facebookovou událost.

Kdy    

Simulace proběhne během víkendu 25.–26. května 2019.

Kde    

Kampus Hybernská v Praze, Hybernská 998/4

Jak se přihlásit

Stačí vyplnit tento formulář.