Volunteers Flashmob Ožij!

Jaro je tady a nastal čas probudit v sobě dobrovolníka

Inspirovali jsme se akcemi typu freeze flash mob, při nichž lidé na předem smluveném místě „zmrznou“ (povedenou freezingovou akci najdete na tomto odkazu: http://www.youtube.com/watch?v=OKU2wgGkFXk

Flashmob je způsob, jak překvapit a pobavit náhodné kolemjdoucí, ale i sebe navzájem. A protože tu máme jaro, nechceme zůstat u jen u zamrznutí. Rozmrzneme a vrhneme se do akce!

Kdy? Středa 11. dubna, 16 hodin

Kde? Prostranství před Národní technickou knihovnou, Praha

POSTUP
1. Zamysli se nad pojmem Dobrovolník v akci. Jak si takového člověka představuješ? Děláš ty sám něco víc než dobrovolně? Případně co bys rád dobrovolně dělal?
2. Připrav si pózu a aktivitu, kterou bys dobrovolníka v akci rád ztvárnil. Rekvizity a scénky ve více lidech vítány. Kreativitě se meze nekladou, největší kreativci se mohou na místě zúčastnit i naší soutěže.
3. Přijď na prostranství mezi vysokými školami a Národní technickou knihovnou (nedaleko metra Dejvická) 11. dubna v 16 hodin a najdi koordinátory této akce (poznávací znamení – trička INEX-SDA a možná přidáme další :).
4. V 16:16 začneme po smluveném signálu postupně „mrznout.“ A přibližně o minutu dvě později budeme po dalším signálu postupně rozmrzat, „ožívat“ – zkrátka stupňovat svou aktivitu, včetně té seznamovací. Nebojte se interakce s prostředím, dalšími účastníky a náhodnými kolemjdoucími – kromě zákonů se nenechte ničím omezovat!

O CO NÁM JDE?
Pobavit se, zamyslet se, vyblbnout se… A inspirovat se ohledně možností, jak být aktivní smysluplně.

Můžeš přijít i bez konkrétní představy o tom, co předvést, a nechat se inspirovat a strhnout k aktivitě až na místě.

Na místě nebudou chybět fotografové a kameramani, z akce vznikne video na podporu mezinárodního dobrovolnictví.

Akci pořádají dobrovolníci INEX-Sdružení dobrovolných aktivit …

 

Převzato z FB události – přidejte se ZDE