Volná místa na EVS v Estonsku

Estonská organizace EstYES hledá dobrovolníky na množství projektů po celé zemi. I vy tak můžete strávit až jeden rok v Estonsku prací s dětmi, mládeží nebo přípravou kulturních aktivit.

Evropská dobrovolná služba je příležitostí pro mladé lidi mezi 17 a 30 lety, jak smysluplně strávit rok v zahraničí. Dobrovolníci působí ve vybrané organizaci nebo instituci, kde pracují 30 – 35 hodin týdně. Při tom je jim zajištěno ubytování a pojištění, dostávají kapesné, peníze na jídlo a jsou jim proplaceny cestovní náklady. Více o fungování Evropské dobrovolné služby najdete v našem průvodci zde.

Jednou z největších estonských organizací, která dobrovolníky Evropské dobrovolné služby koordinuje, je EstYES. Čeští účastníci se mohou hlásit například na projekty zaměřené na práci s lidmi s postižením, mládeží, dětmi nebo sirotky v různých estonských městech. Seznam všech aktuálních projektů najdete tady.

Foto: Karel Křivánek

Jak se přihlásit

  1. Vyberte si z nabízených projektů na webu EstYES.
  2. Vyplňte přihlášku, která je ke stažení přímo na webu EstYES, nebo zde: Application-for-EVS-in-Estonia
  3. Přihlášku pošlete do 10. 4. 2018 na e-mail marketa@mladiinfo.cz

Organizace EstYES vás pak bude kontaktovat s informacemi ohledně výběrového řízení. Organizace Mladiinfo ČR bude Vaší vysílající organizací a pomůže Vám s přípravou před odjezdem.

Jak to na EVS chodí

Zkušenosti s Evropskou dobrovolnou službou mají například Iva Žůrková nebo Karel Křivánek, kteří se v Estonsku věnovali práci s dětmi v nízkoprahovém klubu a přípravě kulturních akcí. Jejich zážitky si můžete přečíst na webu Mladiinfo.cz.

Pokud potřebujete další informace, kontaktujte Markétu na e-mailu marketa@mladiinfo.cz.