Vyjeďte až na rok do zahraničí na Evropskou dobrovolnou službu (EVS) do Belgie, Francie, Německa, nebo třeba italské Sardinie s vysílající organizací INEX-SDA. Právě se objevila nová místa.

INEX – Sdružení dobrovolných aktivit je nevládní nezisková organizace působící od roku 1991 v oblasti mezinárodního dobrovolnictví, mezikulturního vzdělávání a výchovy k aktivnímu občanství. Zprostředkováváme dobrovolnické projekty po celém světě.

Jednou z takových příležitostí je i EVS. Jedná se o unikátní příležitost, kterou můžou využít mladí lidé od 18 do 30 let, a to jen jednou za život. Na dobu 2 až 12 měsíců se pak můžete nechat vyslat jako dobrovolník do hostitelské organizace v některé z evropských a dalších zemí a pracovat tam na vybraném projektu. Jako dobrovolník máte hrazeno ubytování, stravu, kapesné a 90% cestovného.

Více o EVS se dozvíte v  Mladiinfo ČR e- průvodci.  O zkušenostech dobrovolníků a dobrovolnic z EVS si můžete přečíst v rubrice Zkušenosti.

Právě teď máte možnost přihlásit se na několik volných projektů EVS. Některé jsou již schválené a akutně shánějí dobrovolníka a uzávěrka přihlášek končí již dnes!

Projekty s uzávěrkou přihlášek do 20. 8. 2014:

Bulharsko

Hostitelská organizace: Public Environmental Center for Sustainable Development /PECSD/

Téma EVS: osvěta o EU, životní prostředí

Trvání EVS: 1. 9. 2014 – 30. 8. 2015

Více informací na těchto stránkách.

Hostitelská organizace: Association of Contemporary Art and Culture – Different Vision

Téma EVS: kultura, umění, komunikace a PR

Délka EVS: 4. 9. 2014 – 30. 10. 2015

 

Uzávěrka přihlášek 24. 8. 2014:

Francie

Hostitelská organizace: Association Concordia Aquitaine

Téma EVS: práce s dětmi ze znevýhodněného prostředí

Více informací na těchto stránkách. 

Itálie (Sardinie)

Hostitelská organizace: Association TDM 2000

Téma EVS: kulturní rozmanitost, solidarita, informovanost mladých

Délka EVS: 1. 10. 2014 – 1. 10. 2015 Více informací najdete zdenebo zde. 

Španělsko

Hostitelská organizace: Cocat – Coordinadora d´Organitzadors de Camps de Treball de Catalunya Téma EVS: podpora dalších dobrovolníků, práce neziskové organizace

Délka EVS: 15. 2. 2015 – 15. 12. 2015

Dále se můžete hlásit na projekty na Slovensku, ve Slovinsku, nebo třeba v Turecku. Více informací o náplni práce, i jak se přihlásit na jednotlivé projekty najdete na stránkách INEX-SDA. 

Kam to bude, milí dobrovolníci?