Visegrad fund scholarship – přihlašování otevřeno

Až do konce ledna máte možnost přihlásit se ke studiu či výzkumu  a získat pro svůj pobyt stipendium. Vybrat si můžete libovolnou instituci v zemí V4 nebo partnerské zemi a přihlásit se do magisterského nebo postgraduálního programu.

Program je určen všem, kteří mají dokončené alespoň čtyři semestry univerzitního studia, a to především studentům magisterského nebo doktorandského stupně. Stipendium lze získat na studium v zemích V4 (Slovensko, Maďarsko, Polsko) nebo v zemích partnerských (Albánii, Arménii, Azerbajdžánu, Bělorusku, Bosně a Hercegovině, Gruzii, Kosovu, Makedonii, Moldávii, Černé hoře, Rusku, Srbsku a na Ukrajině).

Podle toho, kam se chystáte vyjet, můžete žádat o Intravisegrad scholarship nebo Outgoing scholarship. Výše obou stipendií činí 2300 Euro za semestr.

Kromě vyplněné přihlášky musí zájemci odevzdat také potvrzení o přijetí vystavené hostující univerzitou, pracovní nebo studijní plán a doporučující dopis. Předlohy daných dokumentů i další informace najdete na webu Visegradského fondu. Uzávěrka přihlášek je 31.1. každého roku. Výsledky bývají ohlášeny v polovině května.

Více informací najdete na oficiálním webu nebo zde.