Víkendovka nebo workcamp? Na obojí s Tamjdem!

Je to tady! Sezóna se pomalu rozjíždí a Tamjdem vám opět přináší pořádnou dávku jarních víkendovek a letních workcampů!

Rukavicemi to začíná! Zveme vás na víkendovky a workcampy 2015

Základem každé správné dobrovolnické akce jsou kvalitní pracovní rukavice. Těmi to na dobrovolnických projektech začíná a mezinárodním přátelstvím, skvělými zážitky z cestování a poznávání neziskových organizací a hlavně postavenou zdí, opraveným plotem a naštípaným dřívím na otop to končí…

V Tamjdemu jsou letos pro dobrovolníky připraveny, kromě jiného, právě pořádné pracovní rukavice. Na dobrovolníky čeká několik vzácných kousků s květinovým vzorem, dále asi stovka velmi obyčejných se žlutou, bílou i světle modrou pogumovanou vrstvou. Na skladu jsou však i rukavice velikosti mamutí tlapy (v zásadě z nezničitelných materiálů), takže i pánové si přijdou na své.

Zapojte se do jednoho z dobrovolnických projektů a vyzkoušejte je na vlastní pěst! Tamjdem vás zve:

  • na dobrovolnické víkendovky,
  • na workcampy v ČR i ve světě,
  • do organizátorského Tamjdem týmu.

Víkendovky, na které se nezapomíná

Na konci února odstartují víkendovky v českých neziskových organizacích. Do června 2015 se uskuteční 9 takových víkendových expedic mezinárodní skupiny dobrovolníků.

Na první letošní dobrovolnický výjezd se můžete těšit o víkendu 27. února – 1. března. Vydáte se do organizace Propolis, která rekonstruuje historickou budovu pivovaru v obci Chříč u Plzně. Zapojíte se např. do stavby nové venkovní zdi a dozvíte se mnoho o historii pivovaru.

Ve dnech 20. – 22. března se podíváte do komunitního domu Benediktus pro lidi s handicapem, který je jako jeden z mála v ČR inspirován celosvětovým hnutím Archa. V dubnu vyčistíte les v okolí barokní památky  Valdštejnská lodžie, a 15. – 17. května budete pomáhat na biofarmě organizace AREA Viva (na obrázku).

biofarma tamjdem

Nudné léto? Ani náhodou!

Nemáte ještě plány na léto? Vyjeďte do zahraničí jako dobrovolník. Až dvoutýdenní projekt zvaný workcamp je skvělá příležitost poznat zblízka cizí zemi, cestovat, seznámit se s lidmi z celého světa a ještě u toho pomáhat. Třeba s renovací středověkého hradu na severovýchodě Francie, nebo sběrem borůvek na organické farmě na Islandu.

Nebo byste se raději zapojili do příprav festivalu v Británii? Mezinárodní databáze už se plní skvělými projekty, tak neváhejte a vyberte si ten svůj! Proč? Protože, jak napsala účastnice jednoho z projektů: „Tyto tři týdny mi daly mnohem víc, než jsem doufala.“ Přečtěte si další zkušenosti dobrovolníků.

workcampy2015 Tamjdem

Chcete ještě něco navíc?

Chcete od dobrovolnictví něco víc? Zajímá vás vedení mezinárodní skupiny a organizace projektů? Zapojte se do Tamjdem týmu. Hledáme organizátory víkendovek a campleadery na české workcampy. Vedení projektů je skvělá příležitost k vlastnímu rozvoji, procvičení organizátorských dovedností a učení se novým věcem. Být organizátorem a campleaderem je na druhou stranu ale také zábava s milými lidmi a smysluplnou prací…

Zájemci pište na vikendy@tamjdem.cz (Markéta V.) a workcampy@tamjdem.cz (Andrea L.)

www.tamjdem.cz
www.facebook.com/Tamjdem

Tamjdem_nove_LOGO