Víkendové akce Tamjdemu

Občanské sdružení Conev srdečně zve na neotřelé víkendové projekty v ČR, kde si můžete vyzkoušet sociální zemědělství, poodhalování jeskynních tunelů, práci na farmě a další aktivity.

Podobnosti o akci:

Nejbližší dobrovolnický víkend se chystá na 24.-26. května. Pojedeme na farmu Ekocentra Renata dokončit poslední jarní práce na zahradě a v přilehlém hvozdu. V Renatě se provozuje hipoterapie a chovají se tu podivné odrůdy ovcí, koz i obyčejné slepice, králíci a krávy. Součástí centra je permakulturní zahrada i ukázka slaměné architektury a obecně místo slouží dětem i dospělým pro seznámení s udržitelným zemědělstvím a chovem zvířat. Více o Renatě najdete zde(vložit jako hyperlink: http://www.renatanet.cz/index.php).

Ubytování a jídlo: Ekocentrum nabízí ubytování v pětilůžkových pokojích a oddělené sprchy s teplou vodou. Potřebovat budete vlastní spacák. Vařit si budeme společně. Pokud umíte a vaříte rádi, napište nám předem a domluvíme co nakoupit: )

Cesta: sejdeme se v pátek 24. května v 17:15 na pražském Hlavním nádraží před prosklenou místností, kde se kupují jízdenky. Pokud se vám nehodí jet přes Prahu, dejte nám vědět! Můžete se přidat ve 20:00 na vlakovém nádraží ve Svitavách nebo přijet do Jevíčka, kam dorazíme těsně před 21:00. Bělá u Jevíčka je nedaleko Moravské Třebové.

S sebou: kromě spacáku si vezměte přezuvky, pracovní oblečení a boty, pokud máte tak i baterku a pláštěnku. Na páteční večer si vezměte něco dobrého k jídlu, o co se budete chtít podělit.

Účastnický poplatek: 250 korun – cestu tam vám proplatíme; zahrnuto je jídlo a pojištění na škodu a úrazy.

Jak se přihlásit: napiště naší koordinátorce Kamile na email víkendy@tamjdem.cz vaše jméno a příjmení, datum narození, adresu trvalého bydliště (kvůli pojištění) a zda jste vegetariáni/vegani.

Návrat: v neděli ve 20:15 na pražské Hlavní nádraží.

 

O víkendu 7.-9. června se můžete vydat na projekt do Valče a navštívit tamní eko bio farmu, kterou vede sdružení AreaViva a realizuje zde své projekty sociálního zemědělství. Práce bude venkovní a jistě od všeho trochu, abyste zážitku z života na farmě nezůstali ani trochu ušetřeni. Minule jsme vyráběli sýr, dojili ovci, viseli na stromech a prohlídli si obydlené týpý. Jaké to bude teď, záleží na vás.

Na další víkendovku se chystáme 21.-23. června, a to do jeskyní v Javoříčku. Prý tam jsou medvědi, teda jejich kosti a mnoho neprobádaných chodeb a jeskyní a my je jedeme prozkoumat. Lépe řečeno, pomůžeme je poodkrýt.

Podrobnosti o akci jako je místo srazu, ubytování, účastnický poplatek apod. zveřejníme brzy na našich webových stránkách. Děkujeme za trpělivost. V případě dotazů se prosím obracejte na koordinátorku Víkendovek Kamilu: vikendy@tamjdem.cz

 

zdroj: projekt Tamjdem

obrázek: www.tamjdem.cz