Víkend na hradě, v pivovaru i ekocentru trochu jinak

Jak na to?  S Tamjdemem můžete trávit víkendy trochu jinak v zajímavých českých neziskových organizacích, poznat nové lidi, Čechy i cizince, i sami sebe. Tamjdem je víkendový dobrovolnický projekt, expedice do neznáma, průzkum neziskové organizace a její práce, pomoc a změna vlastníma rukama.

Zveme vás na několik trochu jiných víkendovek, které se budou konat v příštích několika měsících.

Vydat se můžete do ZOO pomoci se stavbou silnice, možná vás ale zlákají stavbařské práce na hradě. Prozkoumat můžete i bývalý a budoucí pivovar a vysázet zde pár desítek stromů. Nakonec v ekocentru ve mlýně v Moravském krasu ale taky potřebují pomoc a navíc jsou všude okolo jeskyně a ekostezky. V květnu se dozvíte, jak funguje hiporehabilitace a jaké je být kastelánem na jedné z Valdštejnových památek.

Podívejte se tam, kam vás boty táhnou. Zkuste zažít víkend trochu jinak, občas jako natěrač, jindy jako dřevorubec nebo zahradník v biozahradě.

O plánovaných víkendovkách, ale i o organizacích kam jezdíme a o 70 projektech, které máme za sebou, se můžete dočíst zde

Více na tamjdem@duha.cz (Markéta, koordinátorka projektu)

Projekt Tamjdem je realizován Duhou – sdružením dětí a mládeže v rámci dobrovolnického programu Trochujinak, který dále nabízí workcampy a EDS.