Videosoutěž Hate Free Cities proti projevům nenávisti

Baví vás fotit nebo natáčet? Zajímáte se o současnou problematiku konfliktů ve společnosti? Pokud je vám méně než 24 let, zapojte se do videosoutěže Hate Free Cities!

Organizace Be international vyhlašuje videosoutěž zaměřenou na boj proti nenávistným projevům ve společnosti. Soutěž by měla přimět mladé lidi zamyslet se nad problematikou rasismu, xenofobie, násilí z nenávisti a současně i umožnit vést o této problematice dialog.

Do soutěže se mohou hlásit jednotlivci nebo skupiny do 24 let. Vaším úkolem bude nahrát maximálně 3minutové video, které bude nějakým způsobem vyjadřovat váš názor na danou problematiku.

Zpracování může být různé, od animovaného videa, přes vlog nebo hraný film. Důležité je, že v žádném případě nesmí být urážlivé nebo jakýmkoliv způsobem vulgární.  Vaše video poté umístíte veřejně na Youtube kanál a pošlete na něj odkaz na email.

Videa bude hodnotit nezávislá odborná porota, která vybere vítěze. Bude posuzována relevantnost informací, obsahová část a kreativita, originalita nebo přínos příspěvku.

Porota vybere 5 – 10 děl, která se budou promítat na závěrečné akci, která proběhne v březnu. Hlavní cenou, kterou výherce nebo skupina získá bude fotoaparát Nikon D3200.

Jak se přihlásit?

Soutěž probíhá od 17. října 2016 do 15. února 2017. Odkaz na své video na Youtube posílejte na email hatefreecities@gmail.com. Do předmětu uveďte VIDEOSOUTĚŽ_ HATEFREECITIES_PŘÍJMENÍ A JMÉNO/NÁZEV TÝMU.

Více informací a pravidla soutěže najdete na webových stránkách Be international.

Zdroj: Be international