Veletrh amerických univerzit

Už 9.4.2014 máte příležitost získat všechny základní informace o studiu na vysokých školách v USA na jednom místě na Veletrhu amerických univerzit. Ten v Praze pořádá Velvyslanectví USA a Komise J. W. Fulbrighta.

Během tří hodin se studentům představí nejen šestnáct amerických vysokých škol.  Najdete mezi nimi prestižní univerzity jako Washington University in St. Louis, Northeastern University, Oregon State University nebo University of Central Florida ale i levnější regionální státní vysoké školy nebo specializované instituce jako New York Film Academy či krátkodobé diplomové programy a jazykové kurzy na věhlasné University of California.

Součástí programu je také prezentace profesionálního studijního poradce oficiální informační sítě EducationUSA z Fulbrightovy komise i zástupce vízového oddělení Velvyslanectví USA. Návštěvníci si mohou rovněž poslechnout zkušenosti lidí, kteří na prestižních amerických univerzitách, jako je Harvard, Princeton nebo UCLA, osobně studovali.

Význam celé akce podtrhne svou přítomností také Matthew Murray, zástupce náměstka ministra pro Evropu, Střední Východ a Afriku z Ministerstva obchodu USA. Vzdělávání totiž patří v USA mezi deset nejvýznamnějších exportních služeb v USA.

Akce se koná ve středu 9. dubna 2014 od 15 do 18 hodin v prostorách Hudební a taneční fakulty AMU (HAMU) v Praze. Vstup je bezplatný. Zájemci o účast na veletrhu by se měli předem registrovat na webu Fulbrightovy komise, kde rovněž najdou katalog škol i podrobnosti o doprovodném programu.

unnamed