Pauza od velkých akcí, na kterých se můžeš setkat s inspirativními lidmi, už byla dostatečně dlouhá. Pokud máš volno druhý a třetí březnový víkend, neváhej a zajdi na devátý ročník akce VeganFest v Brně, ať už patříš mezi vegany nebo zapřisáhlé masožrouty.

Přednášky a workshopy

Organizace Kolektiv pro zvířata, která připomíná důležitost a hodnotu života každého zvířete, již podeváté sezvala odborníky nejen z řad lékařů. V programu figurují zkrátka ti, kteří mají k tématu veganství nebo zdravého životního stylu co říct. V sobotu 12. března v odpoledních hodinách celý festival odstartuje přednáška lékaře Romana Štíchy na téma Veganská strava očima medicíny založené na důkazech. Hlavní program probíhá všechny čtyři víkendové dny (12.3.-13.3, 19.3-20.3), pár workshopů se koná i v týdnu, takže je z čeho vybírat.

Není to tvůj šálek čaje?

Že ti veganská strava nic neříká? I pro tebe se v programu něco zajímavého jistě najde. Co takhle přednáška na téma tradiční koridy nebo stále populárnějšího dumpster divingu? Občas je velice prospěšné obohatit se o informace i mimo své pole zájmu. Pokud tě neláká téma stravy, můžeš si poslechnout povídání o problematice budoucnosti české krajiny nebo etického podnikání. Dej šanci i stánkům s občerstvením, kde stoprocentně objevíš nové chutě.

Zdroj: Facebooková stránka VeganFestu

VeganFest online i offline formou

Čas ti nehraje „do karet“, nebo tě mrzí, že ti unikly předchozí ročníky? Youtubový kanál VeganFestu nabízí záznamy přednášek minulých ročníků, od července tu najdeš i ty nejnovější, z letošního roku. Své znalosti tak můžeš obohatit o informace týkající se neotřelých témat, jako například permakultura nebo veganství v armádě.

Pokud přece jenom dáváš přednost klasickému setkání, na víkendový program se vydej do konferenčních sálů budovy Veřejného ochránce práv. Celý program se koná na dobrovolnické bázi, tím pádem i tvá peněženka neutrpí žádné újmy, jelikož vstup máš zdarma. Naplánovat si, co rozhodně nechceš minout, můžeš podle oficiálního programu na webových stánkách VeganFestu. Teď už stačí být připraven/á dozvědět se mnoho nových informací na nevšední akci!