The Joint Research Centre hledá vědce do EU!

Jste vědcem tělem i duší? Máte na kontě alespoň bakalářský diplom? Sníte o vědecké práci a kariéře, která bude mít dosah po celé Evropské unii? Pak pozorně čtěte následující řádky, tato nabídka od The Joint Research Centre je totiž přesně pro vás!

Čeho se můžete stát součástí?

The Joint Research Centre, neboli JRC, je oddělení Evropské komise, které je zodpovědné za vytváření a správu většiny znalostí a informací, které jsou v rámci politik EU užívány. A právě nyní hledá JRC nové kandidáty, kteří by se mohli stát členy jejich týmu a podíleli by se tak na vědecké práci využívané v rámci celé Evropské unie! 

JRC stále vytváří databázi zájemců, z nichž bude následně vybírat vhodné kandidáty tak, aby v potřebný čas byly vždy plně pokryty kapacity v daných oblastech výzkumu. Jestliže tedy budete do daného týmu vybráni, čeká vás vědecká práce v laboratořích, vytváření softwaru a zejména zajišťování spolehlivého vědeckého podkladu na podporu vytváření politik

vědecká práce
Ilustrační obrázek. Autor: PublicDomainPictures. Zdroj: Pixabay.com

Kdo se může přihlásit?

Jednou z podmínek pro přihlášení je státní občanství členské země Evropské unie. Dále musíte mít splněné alespoň tříleté vysokoškolské studium zakončené diplomem, pětiletou odbornou praxi nebo doktorský diplom. To vše se váže na vybrané spektrum oborů, kterých je však více než dost. Patří mezi ně například agronomie, strojírenství, přírodní vědy, psychologie, politologie nebo i ekonomie. Dále se musíte prokázat i jazykovými znalostmi, a to na úrovni C1 u prvního jazyka a úrovní B2 u druhého jazyka. 

Jakmile odešlete přihlášku, vaše údaje budou zapsány do systému. Ve chvíli, kdy vznikne volná pozice ve vámi vybraném oboru a komise zjistí, že se pro ni perfektně hodíte, ozve se vám a pozve na test a pohovor. Vaše přihláška je v systému aktivní 12 měsíců. V případě, že nebudete během této doby vybráni, můžete přihlášku opět aktualizovat, v opačném případě budou vaše údaje v systému deaktivovány. 

Je vědecká práce na půdě EU vaším snem? Pak navštivte tuto webovou stránku, na níž naleznete všechny potřebné informace. 

 

Výše uvedená nabídka vás příliš nezaujala, ale přesto chcete mít přehled o těch zbylých? Navštivte proto naše webové stránky a zjistěte, kterých akcí a projektů se můžete zúčastnit.