Vánoce v Řecku – volunteering team

Miluješ Vánoce a rád/a cestuješ? Láká tě navštívit Řecko a být tam třeba i na měsíc? Tak to máme projekt přímo pro tebe! A co je to vlastně za projekt? To se dozvíš na následujících řádcích. 

O projektu 

Mladiinfo navázalo spolupráci s řeckou organizací Kapnikos Stathmos Katerini a díky tomu se můžeš do Řecka podívat i ty.

Každý prosinec se v oblasti Katerini zřizuje rozsáhlá, ale plně udržitelná vánoční vesnička, kde nejsou potřeba žádné peníze. Jako vstupné do areálu může dospělý přispět asi 2 kg potravin (těstoviny, rýže, konzervy), zatímco děti darují knihu. V souladu s principem cirkulární ekonomiky jsou nasbírané knihy na závěr věnovány do knihoven v mateřských školách a potraviny putují na sklad pro další distribuci, což pomáhá lidem v nouzi. Zároveň vzniká jedinečný sociální prostor, kam mají snadný přístup lidé s finančními či kulturními překážkami.

Účastníci Dobrovolnického týmu se zapojí do přípravy a realizace akce (výzdoba, péče o malé i velké návštěvníky) a také předvedou vlastní vánoční tradice.

zdroj: KAPNIKOS STATHMOS KATERINIS

Doprava a ubytování

Projekt se uskuteční ve dnech 28. 11. – 28. 12. 2022. Je možnost přijet o 1-2 dny dříve. Doprava je proplacená do výše 275 euro.

O ubytování a stravu dobrovolníků se po celou dobu jejich návštěvy plně postará organizace. Každý dobrovolník navíc dostává kapesné. V závislosti na obsazenosti mohou být účastníci ubytováni buď v jednom z vlastních plně vybavených apartmánů organizace (čtyřlůžkový pokoj) nebo ve vytápěné ubytovně s kapacitou cca 20 osob. Veškeré ubytování je přímo v areálu. Jídla budou zajištěna a připravena organizací Kapnikos Stathmos.

Koho hledáme

Jedná se o týmové dobrovolnictví, proto hledáme 8 účastníků, kteří budou splňovat následující kritéria: 

  • plnoletost
  • pobyt v České republice
  • zájem o mezikulturní setkávání
  • angličtina na komunikativní úrovni
  • pozitivní přístup
  • obliba Vánoc není podmínkou (ale je vhodné znát české tradice a chtít je ukázat ostatním)

Můžete se přihlásit sami nebo už i jako skupina.

Jak se přihlásit

Pokud máš o projekt zájem, tak napiš pár vět o sobě a svojí motivaci na email marketa@mladiinfo.cz a my se ti obratem ozveme. Deadline přihlašování je 7. 11. 2022. Těšíme se na tvou zprávu! 

zdroj: KAPNIKOS STATHMOS KATERINIS