Užitečné linky k sebevzdělávání

Vzdělávat se nemusíte jen ve škole nebo v pečlivě zorganizovaném kurzu. Vzdělávat se můžete doma v teplákách, ve vlaku nebo v kavárně, a to díky množství portálů zaměřených na sebevzdělávání.

Více než padesátku užitečných linků na vzdělávací servery v češtině i angličtině má ve své databázi server Mimoskolu.cz. Vyhledávat můžete v kategoriích IT, jazyky, multioborové vzdělání, offline zdroje a tvůrčí psaní. Přes vyhledávač se pak můžete prokliknout přímo na webovou stránku či na stránku s recenzí.

Poněkud obsáhlejší obdobou v angličtině je tzv. No Exuse List. Na tomto webu najdete databázi vzdělávacích zdrojů v celkem devíti kategoriích od vaření po programování. Ke každému odkazu je i krátká recenze, takže na odkazy neklikáte zbytečně.

Na čem se oba servery shodnou? Mezi sebevzdělávacími portály rozhodně vede Khan Academy, díky níž se můžete ve strukturovaných kurzech naučit přírodní i humanitní vědy i leckteré umělecké řemeslo. V současnosti vzniká i česká obnova – Khanova škola, kde najdete některé anglické kurzy přeložené do češtiny. Pro fandy počítačů je doporučována nově vznikající Codecademy, interaktivní portál o programování.

Další množství linků na vás čeká ve dvou zmiňovaných databázích, stačí si jen vybrat.

___textWidth_13649764841077Obrázek: Svobodauceni.cz