Uzávěrka soutěže Social Impact Award se blíží!
Studenti a mladí lidé mohou letos už počtvrté soutěžit o odbornou a finanční podporu na rozjezd společensky prospěšného podnikání. Pro ty nejlepší je v Social Impact Award připraveno až 3000 eur.
Závěrečným workshopem, ve kterém mohli zájemci konzultovat se členy poroty své rozpracované projekty společensky prospěšného podnikání, vyvrcholila ve středu dvouměsíční tour soutěže Social Impact Award po vybraných univerzitních městech. Na celkem dvanácti workshopech v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích a Ústí nad Labem se převážně studenti seznámili s konceptem sociálního podnikání, jeho úspěšnými protagonisty i mnoha dovednostmi nezbytnými pro jeho zdárný rozjezd.
„Těší nás, že mezi mladými lidmi rostě zájem o to, jak pomáhat a podnikat zároveň. Letos na workshopy přišlo téměř 300 účastníků a musím říci, že někteří byli velice dobře připraveni. Padly už i konkrétní nápady, například systém na sdílení věcí, zahradní školka nebo kreativní využití průmyslového odpadu. Očekáváme proto, že letošní přihlášky budou velmi kvalitní a porota bude mít z čeho vybírat,“ říká za pořadatelský tým ze sítě Impact Hub Kristýna Bartoš.
Soutěžní týmy se do Social Impact Award mohou hlásit do 20. dubna. Autoři nejlepších pěti projektů získají cenu 1500 eur, pracovní zázemí v síti Impact Hub (která má nově pobočky i v Brně a Ostravě), vlastního mentora a možnost účastnit se letního akceleračního programu, na jehož konci se soutěží o dalších 1500 eur.
Kromě pěti vítězů vybraných odbornou porotou čeká stejné ocenění i na tým, který získá nejvíce hlasů ve veřejné anketě na internetu. Novinkou je speciální cena od DOBRO. Zoot v podobě kampaně formou textilu. Tuto odměnu může získat jeden z finálových projektů.
„Ukazujeme mladým lidem další cestu, kterou se mohou vydat, když se rozhodují o své pracovní kariéře. Ať už je jim blízké téma lidských práv, životního prostředí, vzdělávání nebo třeba zdraví mohou se mu věnovat skrze společensky prospěšné podnikání,“ vysvětluje zaměření soutěže její iniciátor v ČR a spoluzakladatel Impact Hubu Praha Petr Vítek.
V minulosti v soutěži uspěli například ekofunebrácké trio Ke kořenům, projekt Pragulic zaměstnávající lidi bez domova jako průvodce po Praze nebo výroba designových výrobků z recyklovaného textilu FOREWEAR.
O Social Impact Award
Soutěž vznikla v roce 2009 ve Vídni a dnes se kromě Rakouska a ČR koná v dalších osmi evropských zemích. Iniciátorem soutěže na regionální úrovni je Institut pro inovace a podnikání při Vysoké škole pro ekonomii a obchod ve Vídni, regionálním partnerem Nadace ERSTE.
Hlavním národním partnerem je Česká spořitelna, národními partnery jsou Nadační fond rodiny Orlických, Nadace Vodafone ČR a Copy General. Podporu vítězům a mentoring poskytují společnosti Impact Hub, PwC, DOBRO. Zoot, Asociace společenské odpovědnosti a CVCA. Více informací na www.socialimpactaward.cz nebo www.facebook.com/sia.cz.
Kontakt:
Social Impact Award
Kristýna Bartoš
kristyna.bartos@socialimpactaward.cz
723 852 353
Weber Shandwick
Barbora Umancová
bumancova@webershandwick.cz
724 724 281