Ústav mezinárodních vztahů hledá stážisty!

Letos na podzim se s nabídkami stáže doslova roztrhl pytel! Pokud jste se v žádné z předchozích zatím nenašli, přicházíme s nabídkou Ústavu mezinárodních vztahů. Jejich stážisté mají příležitost získat zkušenosti a nové znalosti v oboru mezinárodních vztahů v rámci neziskové výzkumné instituce a to na několika pozicích.

Abyste se mohli stát stážistou na ÚMV, musíte splňovat několik podmínek. Je třeba studovat či být čerstvým absolventem relevantního oboru vysoké školy v Česku nebo i v zahraničí. S tím souvisí bezpodmínečná znalost českého a anglického jazyka. Vládnete-li i jiným cizím jazykem, rozhodně budete mít výhodu. Praxe je flexibilní, bude však vyžadována účast v průměru 20 hodin za týden, po dobu minimálně tří měsíců. Proaktivní přístup, zodpovědnost a schopnost plnit zadané úkoly ve stanoveném čase je taktéž nutností.

(zdroj: Ústav mezinárodních vztahů Praha)

Vybrat si můžete ze tří nabízených pozic. Pokud preferujete kontakt s veřejností, ať už přímo či prostřednictvím sociálních sítí a webových stránek, vyhovovat vám bude nejspíše pozice PR stážisty. Vaším denním chlebem bude tvorba grafiky, krátkých videí či asistence u organizací akcí ÚMV.

Pokud vás užije spíše na výzkum, zpracování rešerší a podkladů, bude pro vás ideální spíše pozice stážisty ve výzkumném centru. Ty jsou při ÚMV dohromady čtyři. Centrum evropské bezpečnosti, Centrum mezinárodního práva, Centrum vztahů EU-Asie a nově také Centrum energetické politiky. Při výkonu této stáže se bude nejvíce hodit bezvadná angličtina a oborové či zájmové zaměření na danou problematiku.

Do třetice všeho dobrého je v nabídce pozice vědeckého asistenta. Ten má na starost úkoly administrativního charakteru a podílí se na stávajícím projektu ÚMV.

Přesto že je stáž neplacená, má vám mnoho co nabídnout! Praktické zkušenosti z oblastí mezinárodních vztahů a politiky či účast na zajímavých akcích, na kterých si vyzkoušíte spolupracovat se světově uznávanými odborníky. Budete mít šanci přispět vlastním výzkumem do publikací ÚMV a mít přístup do specializované knihovny na Malé Straně. Velkou výhodou je časová náročnost stáže. Tedy spíš její nenáročnost. Při dvaceti hodinách týdně jistě budete schopni skloubit stáž s plnohodnotným studiem.

Navnadili jsme vás? V tom případě vám stačí udělat jediné, a to poslat váš životopis, motivační dopis a navrhovaný časový rámec trvání stáže na emailovou adresu staz@iir.cz. Pokud byste chtěli vědět více, navštivte oficiální stránky Ústavu mezinárodních vztahů.

Je pravda, že absolvováním takovéto stáže k penězům nepřijdete, hodnota získaných zkušeností a zážitků je ale penězi nevyčíslitelná!