Uspořádejte na své škole Festival svobody

Oslavte 30 let svobody na své škole! Zorganizujte přednášku, filmovou projekci, workshop či výstavu v rámci akce Festival svobody na školách 2019. Ukažte, že si svobody a demokracie opravdu vážíte a přidejte se ke vzpomínce na listopadové události roku 1989.

Festival svobody probíhá od roku 2016 a v letošním roce bude připomínat ve více než 30 českých městech 30 let od sametové revoluce v roce 1989, která vedla k pádu komunistického režimu. Do Festivalu svobody na školách 2019 máte možnost zapojit se jako dobrovolníci či rovnou jako organizátoři. Projekt je určen středoškolským studentům a jejich učitelům po celé České republice a probíhá v období od září do listopadu 2019.

 
Ilustrační obrázek. Autor: StockSnap. Zdroj:pixabay.com 

Jak se zapojit?

Pokud se chcete zapojit do festivalu, máte několik možností. Můžete se stát dobrovolníkem na některé z velkých akcí oslavujících svobodu, které se ovšem konají pouze v Praze. Jako dobrovolník na pražské akce se můžete přihlásit vyplněním tohoto kontaktního formuláře.

Další možnost je stát se organizátorem festivalu na vaší škole, kde můžete 15. listopadu o velké přestávce uspořádat happening. Během happeningu by se měla celá škola shromáždit a společně symbolicky zazvonit na 30 sekund klíči.

Pokud se toužíte zapojit ještě víc, můžete mezi 11. a 22. listopadem 2019 uspořádat na své škole vlastní Festival svobody. Stačí dát dohromady tým a organizátoři vám pomůžou připravit vlastní jednodenní festival. A co všechno může váš festival obsahovat? Výstavy, koncerty, volitelné semináře, promítání filmů, debatu s pamětníkem, literární večer, divadlo nebo výtvarnou dílnu pro celou školu. Fantazii a kreativitě se meze nekladou! A od Nadace České spořitelny můžete dokonce získat finanční podporu.

Na happening či organizaci vlastního festivalu se spolu se svým týmem můžete přihlašovat přes tuto webovou stránku. Návod k uspořádání festivalu získáte na této webové stránce

Literární a výtvarná soutěž

Napište novinový článek nebo vytvořte výtvarné dílo na téma „Kdo, když ne my?“. Na pravidla k soutěži se můžete podívat na této webové stránce. Nejpovedenější výtvory budou publikovány Deníkem N, vystaveny v Centru současného umění DOX a promítány přímo během oslav 17. listopadu v Praze. Všichni účastníci literární soutěže získají navíc zdarma měsíční předplatné Deníku N. 


Zdroj: festivalsvobody.cz