Ukliďme Česko a pomozme planetě

Už se nám to blíží, 19. září, Celosvětový úklidový den. O co se jedná? V rámci této úžasné akce Ukliďme Česko můžeme pomoci přírodě, projít se na čerstvém vzduchu a ještě si popovídat se stejně smýšlejícími lidmi.

O co jde?

Ukliďme Česko je již dobře známou akcí, která se koná každý rok. Konkrétně tedy většinou 2x ročně. Ne však tento rok… Letos bylo přes 2500 úklidů po celé zemi kvůli koronavirové krizi zrušeno.  A o to víc je důležité, že je naplánovaný tento nový termín.

Doba kovidová sice nepochybně měla i výhody. Přispěla třeba k častějším výletům do přírody. Čím více se však „kovidí“ výletníci vydávali objevovat skryté taje Česka, tím více se kolem turistických cestiček  začal hromadit odpad a tím více podzimní Ukliďme Česko nabývá na významu. 

Ilustrační foto. Zdroj: UklidmeCesko.cz

Hlavním tématem v pořadí již třetího Celosvětového úklidového dne jsou cigaretové nedopalky, jako nejrozšířenější litteringový odpadek na světě. Na 19. 9. je již dnes po celém Česku naplánováno různými skupinami (města, dobrovolní hasiči,…) přes 500 úklidů a další přibývají. Proto si toto datum nezapomeňte zvýraznit v kalendáři a v sobotu 19.9. společně Ukliďme Česko.

PS: Na letošek je připravena i super vychytávka, a to spolupráce s BezKempu.cz . Díky tomuto projektu budou moci dobrovolníci o úklidovém víkendu přespat na jednom z mnoha kempovacích míst po celé ČR a připojit se k úklidu přírody v jeho okolí.  Takže můžete podniknout i takový menší výlet na rozloučení s létem. No není to skvělé? 

Zajímá vás tato akce blíže a chcete se zúčastnit? Podívejte se na náš předchozí příspěvek, kde zjistíte, jak se můžete do akce zapojit nebo navštivte přímo oficiální webové stránky Ukliďme Česko.