Udílení vědeckých cen 2014

Francouzské velvyslanectví v České republice zahajuje letošní ročník soutěže o vědecké ceny pro nejlepší mladé české studenty a vědecké pracovníky v oblasti počítačových věd, lékařství, farmacie a chemie. Do 9. května 2014 máte možnost přihlašovat své projekty a získat zajímavé ceny.

Jedná se o ceny zaměřené na čtyři různé vědecké sféry, jejichž smyslem je ocenit nejlepší výzkumné práce českých studentů a mladých vědců v oblasti počítačových věd, lékařství, farmacie a chemie. Každá z vysokoškolských vzdělávacích institucí zapojených do tohoto projektu může do celostátního finále soutěže přihlásit nejlepší zástupce z řad svých studentů a mladých vědeckých pracovníků.

Vybraní uchazeči budou následně vyzváni, aby své vědecko-výzkumné projekty představili před česko-francouzskou odbornou komisí. Příslušná výběrová komise pro udílení dané ceny zvolí vždy pět nejlepších kandidátů v odpovídající oblasti.

Tři nejlepší uchazeči dostanou finanční odměnu v podobě šeku věnovaného partnerskou společností. První dva výherci pak navíc od Francouzského velvyslanectví v České republice obdrží stipendium na měsíční stáž ve francouzské laboratoři dle vlastního výběru. Novinkou letošního ročníku je, že jeden z výherců ceny Josepha Fouriera za počítačové vědy obdrží též speciální cenu v podobě výpočetního času na superpočítači Anselm.

Slavnostní předávání ocenění se uskuteční dne 19. června 2014. Ocenění laureátům předá pan profesor Jean-Marie Lehn, nositel Nobelovy ceny za chemii za rok 1987 a iniciátor této akce.

Více informací a kalendář k soutěži najdete zde.