Přijďte na Týden čínských filmů do Olomouce

V týdnu od 20. do 24. listopadu proběhne v Olomouci další s filmových festivalů, se kterými se letos na podzim doslova roztrhl pytel. Po Festivalu outdoorových filmů a Festivalu Země na talíři se tentokrát přestaví čínská kinematografie. V rámci Týdne čínských filmů budete moci v Premier Cinemas shlédnout pět filmových snímků více žánrů. Milovníci filmů, určitě si datum nezapomeňte poznačit do diáře.

Do kina se, za symbolickou padesátikorunu, můžete přijít podívat na romantické komedie, dobrodružné fantasy i snímky, ve kterých se to jen hemží kopy a chvaty čínského kung-fu. Po promítání úvodního filmu, jste všichni pozváni k slavnostní recepci, za přítomnosti chargé d’affaires z Velvyslanectví ČLR v České republice, přímo v prostorách kina. Kde je dobré jídlo, bude přeci i dobrá zábava.

Týden čínských filmů. Zdroj: konfucius.upol.cz

Je sice pravda, že čínské filmy nesednou každému, některé filmy však jistě stojí za to vidět. Například komedie „Jen my víme kde“. Snímek u nás absolutně neznámý a přesto z něj nevědomky těžíme. Právě tento film je totiž jeden z důvodů, proč k nám houfně míří davy čínských turistů, zvědaví, na pravou českou kulturu, kterou znají právě z tohoto filmu, kde se děj odehrává přímo v kulisách Prahy. Pro milovníky bojových umění radím nevynechat pokračování velice dobře hodnoceného filmu „Tygr a drak“, tentokrát s podtitulem Meč osudu. Při sestavování programu nezapomněli pořadatelé ani na nejmenší. Pro děti je určen hlavně animovaný film „Lov na příšery“.

Festival organizuje Konfucův institut Univerity Palackého v Olomouci spolu s Velvyslanectvím Čínské lidové republiky v ČR. Lístek na film si můžete zakoupit jak v Premier Cinemas v Galerii Šantovka, tak v samotném Konfuciově institutu, a to osobně i bankovním převodem. Podrobný harmonogram stejně tak i další bližší informace hledejte na stránkách institutu.

Fanoušci asijské kultury, rozhodně si tuto příležitost nenechte utéct mezi prsty a přijďte se do Olomouce podívat na vlastní oči. Chodit do kina není oldschool!

Zdroj: konfucius.upol