Tsingy – místo, kde bosou nohou nevkročíš

Madagaskar je sám o sobě velmi výjimečný. Je domovem nejvíce endemických druhů fauny i flory a mimo to se na tomto ostrově nachází také neobvyklé skály Bemaraha Tsingy.

Tsingy

Tajemství Bemaraha Tsingy

Doslovný překlad skal Tsingy je ‚‚místo, kde člověk nemůže vkročit bosou nohou.‘‘ Důvod není ten, že by vám to snad někdo zakázal, ale skály jsou tak ostré, že i pouhým pohlazením si můžete pořezat prsty.  Tsingy tvoří jakýsi les, skály se tyčí do výše až desítek metrů tohoto obrovského národního parku, který je součástí seznamu světového dědictví UNESCO.

Legenda praví, že právě z tohoto místa pocházejí první obyvatelé Madagaskaru. Jejich duše se tímto skalním lesem prohánějí dodnes a střeží toto místo před nepřáteli. Skály jsou obří giganti, či nepřátelé, nad kterými visí prokletí. Ostré hrany jsou jejich jedinou zbraní a způsob, jak o sobě dát vědět.

Procházce tímto skalním lesem, který ve světě nemá obdoby, se nic nevyrovná. V parku se nachází několik mostů z lan, na kterých si budete připadat jako Indiana Jones. Některé úseky se lezou za pomocí sedáků, lan a karabin, které vám průvodce na začátku zapůjčí. Skály jsou ostré a vysoké a v parku se dbá na bezpečnost. 

dsc01763

Cestou necestou za krásami Madagaskaru

Pohodlí při cestování do odlehlých destinací prudce klesá úměrně k růstu požitku, který z dané destinace budete mít. Jelikož jsou Tsingy hodnoceny jako jedny z nejlepších a nejkrásnějších míst na tomto ostrově, dostat se k nim je opravdu složité.

Jedním ze způsobů je najít si místní průvodce, kteří vás v ručně vyrobené kánoi svezou pár dní po řece blíže k národnímu parku, odkud pak přesednete na džíp a po celodenní jízdě v terénu a jedné noci v místním hotelu dojedete do parku. Takoví průvodci se nejlépe shánějí v Antisarabe. Samotný výlet na řece ale začíná až mnohem dále v Miandrivazo (či okolních městech).

 

Mnohem rychlejší, ale za to nudnější a velmi drahý způsob je najmout si auto i s řidičem z Tany nebo Antisarabe. I takový výlet bude trvat několik dní, neboť cesty v parku nejsou jen špatné ale přímo neexistující.

Velice tradičním zakončením celodenní procházky v Tsingách je západ slunce v alejích s Baobaby, která se nachází jen pár hodin cesty autem od Tsingy.

dsc01730