Megaphone: Tune Up Your Voice Louder! anebo Jak na sociální sítě

Sociální sítě jsou v dnešní době nezbytnou součástí života nejen mladých lidí. Používají se na sdílení fotografií, názorů a událostí a spojení s přáteli a známými, ale i na prezentaci produktů a služeb nebo hledání práce. Existují různé tipy a triky, díky kterým je jejich používaní efektivnější. A právě na tyhle tipy a triky byl zaměřen tréninkový kurz Megaphone: Tune Up Your Voice Louder!, který se konal ve Vídni 24. – 29. října 2017.

Kurz pořádala rakouská organizace Mladiinfo Austria sídlící ve Vídni a účastnilo se ho třicet mladých lidí z devíti evropských zemí. Během pěti dnů jeho účastníci získávali nové poznatky a zkušenosti s prací se sociálními sítěmi, které využijí při práci v dobrovolnických organizacích, kterých jsou členy.

Jak na sociální sítě?

O své zkušenosti se podělili tři přednášající. Prvním z nich byl Mathias Haas z TEDx Donauinsel, který účastníkům poradil nejen to, jak správně pracovat se sociálnímí sítěmi, ale podělil se i o svoje zkušenosti z podnikání.

Training course Megaphone: Turn your voice louder!
Training course Megaphone: Tune up your voice louder! Zdroj: facebook.com

Další přednášající byla Alexandra Corbu. Ta vedla seminář zaměřený na používaní Linkedinu a Instagramu. Prozradila nejen to, jak si na Linkedinu vytvořit životopis a jak správně oslovit svého potenciálního zaměstnavatele, ale i jak na Instagramu vyprávět příběhy a oslovit tak více lidí.

Poslední přednášela Egle Kruliauskaite, která se zaměřila na grafický design. Účastníkům dala tip na několik grafických nástrojů, které jsou volně dostupné na internetu a pomocí kterých se dá vytvořit obsah, pro obohacení stránek firem a organizací i osobních profilů na sociálních sítích.

Fotka Mladiinfo Austria.
Training course Megaphone: Tune up your voice louder! Zdroj: facebook.com

Nejen vzděláváním živ je člověk

Dny však nebyly jen plné přednášek, školení a workshopů. Důležité byly i různé hry a společenské aktivity, při kterých se účastníci měli možnost lépe poznat. Společně pak trávili volný čas návštěvami památek i procházkami noční Vídní. Nejdůležitější událostí však byla takzvaná Intercultural night, kde účastníci představili země, ze kterých pocházejí, a mohli ochutnat národní jídla a nápoje či zazpívat si nebo zatančit národní tance všech zúčastněných zemí.

Co bylo na tomto tréninkovém kurzu to nejlepší? Těžko říct. Spousta praktických informací, noví přátelé ze všech koutů Evropy, možnost procvičit si komunikaci v anglickém jazyce, nezapomenutelné zážitky a spousta zábavy… Bylo toho zkrátka hodně. Jediné, co můžu říct na závěr, je to, že pokud váháte, jestli se zapojit do nějakého Erasmus+ projektu, přestaňte nad tím přemýšlet a jděte do toho. Je to jedinečná zkušenost; něco, co zkrátka musíte zažít!