Tréninkový kurz inkluzivního vzdělávání pro uprchlíky v Turecku

Baví vás práce s lidmi, zajímáte se o téma migrační krize a rádi byste pomohli uprchlíkům v inkluzi? Pojeďte se vzdělávat do Turecka!

Organizace Kan Arıyorum Eğitim ve Yardımlaşma Derneği pořádá tréninkový kurz Inclusive Education for Refugees in Youth Work Context, kde budete mít možnost zdokonalit své znalosti o inkluzi uprchlíků, s pomocí ostatních tvořit strategie podporující služby poskytované uprchlíkům a dozvědět se něco o roli pracovníka, který s těmito lidmi pracuje. Dále si osvojíte různé podpůrné aktivity a jejich implementaci v lokálních podmínkách.

http://rolfgross.dreamhosters.com/Turkey-Web/1990LakeVanAkhtamarChurch.jpg

Tréninkový kurz inkluzivního vzdělávání pro uprchlíky v Turecku. Foto: yia18.org

Cílem kurzu je přispět k prevenci marginalizace mladých uprchlíků ve společnosti a pomoci jim se integrovat. Tímto krokem se zvyšují jejich šance na lepší budoucnost, a tím pádem také budoucnost celé společnosti.

KDE:  Elazığ, Turecko

KDY:  1.-8. 2. 2017

KDO: 30 účastníků pocházející z České republiky, Francie, Řecka, Maďarska, Itálie, Litvy, Makedonie, Portugalska, Slovenska, Španělska a Švédska

Požadavky na účastníky:

  • Motivace učit se v multikulturním prostředí
  • Zájem o téma inkluze mladých lidí se stíženými podmínkami a mladých uprchlíků
  • Otevření k uprchlickému tématu a ochotní využít nabyté informace a zkušenosti
  • Schopnost komunikace v angličtině

Celý projekt je hrazen z fondu Erasmus+ Youth in Action Programme a neplatí se žádný účastnický poplatek.

Pokud máte zájem o více informací, přečtěte si informační leták nebo rovnou vyplňte přihlášku. Deadline přihlášek je  4. 2. 2017.

 

 

Zdroj: Youth in Advance 18+