Train the Trainers II – tréninkový kurz o zážitkové pedagogice

Mladiinfo ČR pořádá Erasmus+ tréninkový kurz na téma zážitkové pedagogiky a máme volná místa pro české účastníky! Chcete se zúčastnit tohoto dobrodružného školení v Jeseníkách? Nezbytné informace se dozvíte v tomto článku.

O projektu

Projekt je podpořen programem Erasmus+, účastníci tohoto kurzu budou mít zajištěno ubytování, stravu a proplaceno jim bude cestovné do výše €20. Jak název projektu napovídá – Train the Trainers II – kurz je primárně určen pro pracovníky s mládeží či účastníky, kteří poznatky tohoto kurzu využíjí jakýmkoliv způsobem ve svém profesním životě. Hlavním cílem projektu je rozvinout pedagogických dovedností metodami neformálního vzdělávání a aktivního učení. Účastník prohloubí svoje znalosti v oboru zážitkové pedagogiky, které mu budou užitečné v práci mládeží či dospělými v neziskových či jiných organizacích a institucích. Těšit se můžete na akční outdorové aktivity. Jaký byl loňský ročník? Přečtěte si zápisky jednoho z našich účastníků.

Více informací se dozvíte v přiloženém infopacku

Foto: Penzion Karlov. Zdroj: Mendelu.cz

Datum a místo

Projekt se uskuteční od 25. 8. (příjezdový den) do 31.8. 2019 (odjezdový den). Ubytování je zajištěno na penzionu Karlov obci Malá Morávka. O dopravu na místo se nemusíte obávat, pravděpodobně budeme vypravovat minibus z Olomouce, či jinak zajístíme dopravu z Bruntálu. Podmínkou je, že se zúčastníte po celou dobu trvání projektu.

Koho hledáme

  • Věk 18+ (horní věková hranice není vůbec stanovena)
  • Bydliště v ČR (pokud jste ze Slovenska, prosím, kontaktujte slovenskou organizaci uvedenou v infopacku)
  • Ideálně pracovníky s mládeží, či osoby, kteří se angažují ve vzdělávání (pokud nejste, i přesto se neváhejte přihlásit)
  • Účastníky, kteří se o zážitkovou pedagogiku už zajímají, a chtějí rozvinout svoje znalosti a dovednosti v tomto oboru
  • Motivované lidi, kteří se nebojí za účelem učení a poznání běhat po lesích, ušpinit se od hlíny, a nevadí jim, že drtivá většina aktivit se bude odehrávat venku

Jak se přihlásit

Prosíme české účastníky, aby nám vyplnili následující přihlášku. Budeme mít radost, pokud si s přihláškou dáte záležet.  Deadline přihlašování je do 16. června 2019. V případě jakýchkoliv dotazů se obraťte na náš email kancelar@mladiinfo.cz.

Těšíme se na vaše přihlášky! Máte pochybnosti? Nabízíme známý citát od G. Boccaccio: „Je lépe litovat, že jsme něco zažili, než litovat, že jsme nezažili nic.“ Tak proč ještě váháte?