The Climate Pact Day of Action

Je ti mezi 15 a 30 lety? Zajímáš se o životní prostředí a budoucnost naší planety ti není lhostejná? Chceš přispět svou troškou do mlýna a podělit se o tvé nápady? Pak hledá Climate Pact právě tebe!

Evropský Climate Pact je hnutí lidí, které spojuje jedna věc – snaha vytvořit více udržitelnou Evropu pro nás všechny. Climate Pact spustila Evropská Komise a je součástí evropského Green Dealu a snaží se pomoci naplnit cíle Evropské unie – tedy být první klimaticky neutrální kontinent na světě do roku 2050. K hnutí se může připojit opravdu každý a je jedno, zda jsi zkušený či nezkušený, stačí chtít!

Co je Climate Pact Day of Action?

Jedná se o jednodenní online akci, která se koná 29. června 2021. Jejím cílem je zvýšit povědomí o vývoji a příležitostech Climat Pactu, sdílet povzbuzující příběhy a spojit lidi se stejnými zájmy v jejich rodných zemích.

Ilustrační foto. Autor: Larika-K. Zdroj: Pixabay.com

Tato akce chce ukázat, že každý může pomoci vytvořit zelenější Evropu. Sejdou se zde politici, celebrity, ambasadoři, koordinátoři jednotlivých zemí, PR partneři, influenceři a občané evropských zemí, mezi kterými můžeš být i ty!

Jak se můžu zúčastnit?

Aby ses mohl této online akce zúčastnit, stačí se zaregistrovat na tomto odkazu. Registraci je nutné provést do 28. června. Díky registraci se budeš moci účastnit i té části programu, kde se účastníci rozdělí na skupinky, ve kterých budou diskutovat své návrhy. Pokud se nezaregistruješ, můžeš se připojit na první část programu, kde budou přednášet lidé se zkušenostmi z oblasti životního prostředí a jeho ochrany. Na podrobnější program se můžeš podívat zde.

Youth Climate Pact Challenge

A kromě toho se můžeš také zapojit do Youth Climate Pact Challenge. Jediné podmínky jsou: věk mezi 15 a 30 lety a samozřejmě zájem o ochranu životního prostředí. Součástí tohoto projektu je workshop právě na již zmíněném Climate Pact Day of Action. Po workshopu je možné nápady rozvíjet v konkrétní projekty na online platformě. Ty nejlepší projekty se pak budou prezentovat Výkonnému Vice-Presidentovi Fransu Timmermansovi na konci léta.

Pokud máš zájem o účast na projektu, můžeš se registrovat na tomto odkazu. Podrobnější informace pak nalezneš zde

Pro více informací o podobných akcích, dobrovolnických výjezdech a o mnohém dalším, sleduj náš web!