Objevujte Tchaj-wan: Ostrov snů

Přemýšlíte kam na svou první exotickou dovolenou do zahraničí? Láká vás Asie, ale zároveň chcete mít pohodlí a nechcete skočit hned do ruchu batůžkářů? Tchaj-wan je ta správná volba!

Tchaj-wan je malý ostrov, který přestože oficiálně svou nezávislost od Číny ještě nezískal, kulturně svou nezávislost má velmi silnou. Tento malý ostrov má rozhodně co nabídnout a to ať už se jedná o velice specifickou a výbornou levnou kuchyni, vysoké hory, surfařské pláže nebo velkoměsta typu Hong Kong. Rozvojově i ekonomicky jsme si v Česku s Tchaj-wanem velmi podobní.

Zdroj: Archiv Alena Machálková

Jídlo

Tchaj-wan má velmi specifickou kuchyni. Mnohé pokrmy jsou podobné čínské kuchyni. Každopádně Tchaj-wanci si zakládají na svých půlnočních svačinkách a večerních trzích, kde najdete vše od smažených prasečích uší až po světoznámý Tapioca čaj. Jídlo je velmi levné a každé město má své noční trhy, kde můžete tuto kuchyni plně objevovat.

Hory

Tento malinký ostrov nabízí přes sto 3000m+ vrcholů. Přestože na některé vrcholy je potřeba si vyřídit povolení předem, hory jsou vždy tak blízko, že každý den můžete spatřit východ nebo západ slunce z jiné. Tchaj-wanci milují své hory, většina z nich si pilně zapisuje všechny tří-tisícovky, které vylezli a to proto, že chtějí splnit největší ostrovní výzvu – vylézt na top 100 vrcholů.

Zdroj: Archiv: Alena Machálková

Sporty a Cyklistika

Kolo je další způsob jakým můžete procestovat a opravdu poznat Tchaj-wan. Jelikož jsou všechny hory vnitrozemí, vede většina cest okolo pobřeží. Kde jinde můžete mít krásnější výhled z kola než moře na jedné a hory na druhé straně a úžasné jídlo v každé destinaci?

Najdete zde mnoho závodů a skupinek turistů, kteří tento ostrov objíždějí na kole. Průměrně to trvá něco mezi 7-12 dny.

Tchaj- pej

V neposlední řadě je tady hlavní město Tchaj-pej –  tří miliónové město plné života, kultury, designu, jídla a trhů. Zde se můžete ztratit v rušných ulicích velkoměsta, nechat se vyvézt do svého času nejvyšší budovy světa 101 nebo utratit své úspory na jednom z mnoha nočních trhů.  

Z Prahy teď máme přímé léty, tak kdy letíme?