Červencový tréninkový kurz je zaměřený na boj mládeže s nezaměstnaností za použití metod neformálního vzdělávání za účasti mladých lidí z 12 evropských zemí.

Nezaměstnanost mládeže je velkým problémem současné Evropy. Absolventi a mladí lidé jsou jednou z rizikových skupin, které jsou na trhu práce nejvíce ohroženy. A právě na tuto problematiku je zaměřen projekt WORK ReACT, který se skládá z training course a dvou mládežnických výměn.

První část projektu se uskuteční 12. 7. – 21. 7. 2015 ve městě Litomyšl. Cílem první části projektu je vyškolit mládež a pracovníky s mládeží jako budoucí vedoucí skupin pro chystané mládežnické výměny, které se budou konat 1. – 10. 9. 2015 a 1. – 10. 10. 2015 v Rumunsku za účasti celkem 81 mladých lidí z různých evropských zemí. Účastníci školení budou mít příležitost rozvíjet své osobní schopnosti a dovednosti za pomocí užití metod neformálního vzdělávání. Poté se pokusí uvést své zkušenosti do praxe právě na jednom z mládežnických projektů v Rumunsku. Školení bude probíhat v anglickém jazyce.

Semináře se zúčastní celkem 24 mladých lidí z České republiky, Německa, Estonska, Polska, Makedonie, Řecka, Nizozemska, Itálie, Rumunska, Portugalska, Maďarska, a Bulharska.

Účastníci školení budou ubytování v hostelu YMCA v Litomyšli, jehož součástí je Evropské školicí centrum Litomyšl. Více informací o ubytování naleznete na http://www.esclitomysl.cz/. Poslední dva dny školení budou probíhat v Praze, kde bude také zajištěno ubytování. Účastníkům projektu jsou hrazeny cestovní náklady do výše 170 euro, ubytování a strava. Tento projekt je pod záštitou evropského programu ERASMUS+. Podrobnější informace o projektu nalezneš na http://tmel.me/XLNYR

 

LITOMYSL_obrazky_sekce_Sestava 1

Hlavní cíle projektu WORK ReACT jsou:

– rozvoj a posílení spolupráce mezi 12 evropskými nevládními organizacemi z 12 zemí
– zvýšení povědomí o situaci v nezaměstnanosti mladých lidí v Evropě
– boj s nezaměstnaností u mladých lidí
– využití metod neformálního vzdělávání
– podpora vzájemné tolerance a porozumění mezi mladými lidmi

Kdy: 12. 7. – 21. 7. 2015
Kde: Litomyšl, Česká republika

Infopack: http://tmel.me/XLNYR
Rozvrh aktivit: http://tmel.me/scheduleA1_WorkReACT
Přihláška: http://tmel.me/applicationformA1_WorkReACT

Hledáme nadšené zájemce, kteří mají zkušenosti s prací s mládeží. Účastníci by měli mít základní znalosti angličtiny.
Pokud Tě zaujal tento projekt, neváhej a vyplň přihlášku ještě dnes na http://tmel.me/applicationformA1_WorkReACT. Více informací o nás a našich projektech nalezneš na www.tmel.me/2015 či http://www.tmelnik.cz/.

Těšíme se na Tebe.