Tamjdem – dobrovolnické víkendy s Duhou

Tamjdem jsou víkendové miniworkcampy konané v nejrůznějších neziskových organizacích po celé České republice. Projekt je součástí dobrovolnického programu Trochujinak, který realizuje
sdružení Duha a který nabízí různě dlouhé a náročné dobrovolnické
příležitosti v rámci Tamjdemů, workcampů a Evropské dobrovolné služby. S
Tamjdemem skupinka dobrovolníků vyrazí od pátku do neděle na místa
zajímavých českých neziskovek všeho druhu – divadla, centra jógy nebo
budddhismu, komunitní centra, biofarmy, hiporehabilitační centra…. prostě
tam, kde je potřeba nějaká ruka k dílu. Během intenzivně stráveného víkendu se věnují pomoci všech druhů – od stavby zdí až po pořádání festivalů – a také seznamování se se zahraničními dobrovolníky i sebou navzájem.

Podobné víkendovky se konají jednou až dvakrát měsíčně, takže si můžete vybírat, a vyrazit jen tam, kam vás srdce táhne.V ceně účastnického poplatku 200-350 korun je zahrnuto cestovné, ubytování, pojištění a strava, jedinou podmínkou účasti je věk nad 18 let.

Pokud napíšete na adresu tamjdem@duha.cz, budete zařazeni do e-mailové databáze a informováni o všech připravovaných akcích.

Aktuálně Tamjdemáci připravují výjezd do Buddhistické kulturní společnosti u Českých Budějovic v termínu 25.-27. listopadu Na programu bude příprava dřeva na zimu, věšení tibetských vlajek i ochutnávka mísních specialit. Další plánovanou akcí je výjezd na hrad Hartenberg v termínu 2.-4. prosince. Pro více informací o akcích se podívejte přímo na stránky projektu.

Pokud vás myšlenka miniworkcampů zaujala natolik, že byste se rádi pustili i do jejich organizace, máte šanci. Pokud máte tip na zajímavou víkendovku, kde by se našla práce pro skupinku dobrovolníků, můžete se stát organizátory tamjdemu. Je to skvélá možnost získat praktické organizační schopnosti, zkusit si připravit doprovodný program a pomoct dobré věci zároveň. S vašimi nápady se obracejte na e-mail tamjdem@duha.cz.

od pátku do neděle na místa
zajímavých českých neziskovek všeho druhu – divadla, centra jógy nebo
budddhismu, komunitní centra, biofarmy, hiporehabilitační centra…. prostě
tam